Instagram yeni bir özellik ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor

Instagram yeni bir özellik ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor

Bazı kullanıcılar bu özelliği pek sevmedi.

Dünya üzerinde en çok kullanıcıya sahip sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, yeni bir özellikle daha karşımıza çıkıyor. Son olarak, kullanıcıların uygulamada aktif olup olmadığını, olmuşlarsa kaç dakika önce aktif olduklarını gösteren bir özellik getirmişti. Şimdi ise hikaye paylaşımı konusunda bir yeniliğe gidiyorlar. Yeni özelliğe göre, eğer birisi, paylaştığınız hikayenin ekran görüntüsünü alırsa yanında ufak bir deklanşör simgesi çıkacak.

Instagram yeni bir özellik ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor

Bu deklanşör simgesi için herhangi bir bildirim gelmeyecek. Ekran görüntüsünü alanları görebilmeniz için hikayenizi izleyen insanların listesini kontrol etmeniz gerekecek.  Kullanıcılar tarafından fark edilen bu özelliğe, Instagram tarafından da doğrulama geldi. Bu özelliğin henüz bazı kullanıcılar ile denendiğini belirten şirket, Instagram deneyimini her zaman daha iyi bir seviyeye getirmek ve kullanıcıların takipçileriyle olan etkileşimini geliştirmek için çalıştıklarını belirtti.

Instagram hesap silme

Kullanıcıların aktifliğini gösteren özellik, kullanıcıların bir kısmı tarafından beğenilmese de, isteyenlerin bu özelliği kapatabilme fırsatı sayesinde tepki toplamadı. Yeni gelecek olan değişiklik için böyle bir fırsatın olup olmayacağı hakkında henüz bir bilgi yok. Fakat hali hazırda bu özelliğe sahip olan uygulamalarda böyle bir ayarlama yok. Whatsapp gruplarının vazgeçilmezi olan ekran görüntülerini almayı zorlaştıracak bu yeniliğin, hayata tam olarak geçmesinden sonra kullanıcılar tarafından nasıl bir tepki alacağı ise merak konusu.

Bu güncellemenin bir çok kullanıcı tarafından hoş karşılanmayacağı ve bir çok sahte yedek hesap açılmasına yol açacağı, tecrübeler sayesinde tahmin edilebilir. Yeni güncellemenin ne zaman geleceği hakkında bir bilgi yok. Fakat testlerin yapılmaya başlanması, bu zamanın çok uzak olmadığını gösteriyor.

İnstagram bir yeni özellik daha getiriyor

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın