Instagram hesabı nasıl silinir? Hesap silme rehberi

Instagram hesabı nasıl silinir? Hesap silme rehberi

Adım adım hesabınızı nasıl silebileceğinizi öğrenin.

Anımızı paylaştığımız platformlardan biri olan Instagram, bazen can sıkıcı bir hal alabiliyor. İnternetinizin çok harcanmıyor olması, çok sevdiğiniz veya saydığınız birinin isteği ve daha birçok nedenden dolayı, hesap silme eylemi gerçekleştirilebiliyor. Peki, Instagram hesabı nasıl silinir? İşte bu rehberimizde, sizlere hesabınızı nasıl silebileceğinizden bahsedeceğiz. Dilerseniz, lafı daha fazla uzatmadan hesap silme işlemlerinden adım adım bahsedelim.

Instagram hesabı nasıl silinir? Hesap silme rehberi

Adım adım Instagram hesap silme rehberi

Hesabınız silmek için her şeyden önce, buraya tıklayarak açılacak olan internet sayfasına gelmeniz gerekmekte. Eğer henüz hesabınız açık değilse internet tarayıcınız üzerinde, hesabınıza giriş yapın. Bu aşamanın ardından, Instagram hesap silme sayfasında bizlere yöneltilen, “Gitmeden önce lütfen bize nedenini söyle” cümlesi ile başlayan kısımda nedeninizi seçin. Burada nedeninizi seçtikten sonra, hesabınızı silebileceğiniz asıl bölüm sizleri karşılayacak. Öncelikle sizden şifrenizi boş kutucuğa girmenizi isteyecek. Girdikten sonra ise üzerinde, “Hesabımı kalıcı olarak kapat” yazan tuşa tıklamalısınız.

Eğer sizlere bahsetmiş olduğumuz adımları tek tek takip ettiyseniz, hesabınız kalıcı olarak kapatılmış demektir. Aynı kullanıcı adı ile bir daha hesap açamayacağınızı aklınızda da bulundurmanızda fayda var. Ayrıca hesabınızı kalıcı olarak silmek yerine, istediğiniz taktirde dondurmak gibi bir seçeneğiniz de bulunduruyor. En son olarak ise, sevdiğiniz veya bütün fotoğraflarınızı yedeklemeniz tavsiyesini de verelim. Umarız ki, sizler için hazırlamış olduğumuz Instagram hesabı nasıl silinir sorusuna yanıt getiren rehberimiz, faydalı olmayı başarmıştır.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın