Injustice: Gods Among Us İnceleme

Injustice: Gods Among Us İnceleme

Kahramanlar, suçlular birbirini ağırlar

Süper kahramanlar çocukluğunuzda önemli bir yere sahip olduysa, en az bir kere “Acaba kapışsalar hangisi yener?” sorusu aklınıza gelmiştir. Arkadaş ortamında saatler süren tartışmalar, bazen tutulan tarafı canlandırarak birbirine girmeler filan derken hiç bitmeyen bir yarışmaya meze olurdu kahramanlarımız. Muhtemelen oyun dünyasında da bu hayallere sahip kişiler var ki pek çok oyunda pek çok fikri mülkün karakteri birbiriyle kapıştı. Injustice: Gods Among Us’da bu kapışmaların son durağı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

injustice_gods_among_usMidway’in son oyunu Mortal Kombat vs. DC Universe, kötü bir oyun değildi; ama oyunda ruh yoktu. Mekanların da dövüşe dahil edilmesi gibi pek çok ögeyi barındırmasına rağmen, beklendiği kadar iyi değildi. Zaten Midway de Mortal Kombat isim hakkını kaybetmeye dek sürüklendi ve en sonunda kapandı. Midway’in eski başarılarından uzak olmasının belki de en önemli etmeni Ed Boon ve John Tobias’ı kaybetmiş olmasıydı. Hiç değilse Ed Boon, NetherRealm Studios’a önderlik ederek dokuzuncu Mortal Kombat ile bu markanın ölmediğini gösterdi, şimdi de Injustice ile MK vs. DC U ekibine ders veriyor adeta.

Injustice: Gods Among Us, Superman’in Joker tarafından kandırılıp kendine tamamen aykırı bir şeyler yapmasıyla başlıyor (biraz saçma bir cümle oldu, ama spoiler vermemek lazım ). Kahramanlarımız iki cemiyete bölünüyor; bunlardan biri yararlı cemiyet, öteki zararlı cemiyet. Oyun tıpkı son Mortal Kombat’taki gibi, karakterler arasında geçiş yaparak hikayeyi takip etmenizi sağlıyor. Özellikle bu noktada NetherRealm’ın hakkını vermek gerek, her karaktere bir amaç yükleyerek yine film gibi bir hikaye moduyla karşımıza çıkmış.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.