Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 12.12.2016

Call of Duty: Infinite Warfare ve Watch Dogs 2 kapışması, araya kaynayan FIFA 17 ve Battlefield 1, yıllardır beklenen The Last Guardian'ın Dead Rising 4'ün altında kalması ve Final Fantasy 15... İşte İngiltere'de geçtiğimiz haftanın en çok satan 10 oyunu!

Dead Rising 4 EXO Suit Power Up

Yavaş yavaş 2016'nın sonlarına doğru gelirken GfK Chart Tracker, geçtiğimiz hafta İngiltere'de en çok satılan 10 oyunu listeledi. Yayımlanan liste resmen bir ölüm grubu. Birbiriyle yarışmayan, birbirinı devirmek istemeyen oyun yok! Bu rekabetin en çok oyunculara yaradığını, oyun dağıtıcılarının ise pek mutlu olmadığını söylemek gerek. Uzun süren bekleyişin ardından birincilik koltuğuna oturan Call of Duty: Infinite Warfare, ona nefes aldırmayan FIFA 17 ve Battlefield 1 derken piyasaya yeni giren Watch Dogs 2 ve Final Fantasy 15 listenin dikkat çeken isimleri. İşte İngiltere'de geçtiğimiz haftanın en çok satan 10 oyunu:

  1. Call of Duty: Infinite Warfare
  2. FIFA 17
  3. Battlefield 1
  4. Final Fantasy 15
  5. Dead Rising 4
  6. Watch Dogs 2
  7. The Last Guardian
  8. Pokemon Sun
  9. The Elder Scrolls 5: Skyrim Special Edition
  10. Pokemon Moon

Listenin diğer dikkat çeken iki ismi ise şüphesiz ki The Last Guardian ve Dead Rising 4. İkisi de bekleniyordu, ikisi de seviliyordu. Özellikle 9 yıllık bir yapım süresinin ardından ve arkasından gelen pozitif eleştirilerden sonra The Last Guardian'dan beklentiler büyüktü. Son yorumu sizlere bırakıyoruz. Ayrıca 2016’da çıkacak diğer oyunları bu haberimizden, 2017’de gelecek yeni yapımları ise buradan öğrenebilirsiniz. VG247 Türkiye’yi Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.