Infinity Ward’tan, Modern Warfare ve Ghosts için ilginç açıklamalar!

Infinity Ward’tan, Modern Warfare ve Ghosts için ilginç açıklamalar!

"...şunu anladık ki; Modern Warfare olmayan daha başka bir şey yapmalıyız."

Ünlü FPS serisi Call of Duty‘nin yeni oyunu Ghosts’un duyurulmasından sonra, bütün sektör neye uğradığını şaşırmış durumdaydı. Bunun nedeni, kesinlikle “Yine mi CoD?” sorusu değil; yeni oyunun yeni grafik motoruyla yapılacak ve yeni jenerasyona entegre edilecek olmasıydı. Tüm bunların yanında, oyunun isminin “Ghosts” olması ise, çok daha fazla soru işaretinin belirmesine sebep olmuştu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

20130429_call_of_duty_ghostsTüm bu heyecan ve söylentiler devam ededursun, biz de Infinity Ward’ın yaptığı açıklamaya yönelelim. MCV’ye konuşan baş yapımcı Mark Rubin, yeni oyun Ghosts’un, Modern Warfare 3 bittiğinden sonraki “beyin fırtınası” döneminde ortaya çıktığını söyledi. Bu beyin fırtınası dönemi ile söylemek istediği şey ise; “MW3’ten sonra ne yapacakları” ile ilgili.

Söz konusu yapımcı Rubin, konu hakkında şu şekilde bir yorum yaptı: “Açıkçası bir oyun yaparken, o oyunun yapımını tamamen bitirmeden bir sonraki oyunun ne olacağı konusunda karar verme şansımız pek olmuyor. Modern Warfare 3’ü bitirdiğimiz zaman, haftalarca süren bir beyin fırtınası dönemine giriş yaptık. Bu süreç zarfında herkes farklı farklı fikirlerle geliyordu. Bu fikirler tamamen ne yapacağımız ile ilgiliydi. Sadece hangi oyunu yapacağımız değil; oyun içerisinde oyuncuya ne tür dakikalar yaşayabileceğimiz ile ilgiliydi.”

“Hepimiz şunu farkındaydık ki; biz yine bir Call of Duty yapmak istiyorduk. Her zaman olduğu gibi bunu yine yaptık. Başka şeyler de yapabilirdik, ama yine bir Call of Duty yaptık. En azından yeni bir evren, yeni bir hikaye daha yaratmak istedik. Yeni karakterler ve yeni deneyimler yaratmak istedik.”

Call-of-Duty-Ghosts2“Kolay olabilecek olan şey ise şuydu ki; Modern Warfare 1-2-3 serisini bitirdiğimiz gibi, bu evren içerisinde yeni bir seri başlatmak. Bu ise ilk adımdı. Fakat, bu evren içerisinde yapmak istediğimiz yenilikler sayesinde, şunu anladık ki; Modern Warfare olmayan daha başka bir şey yapmalıyız.” 

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Infinity Ward’ın bu sözleri, bizleri duygulandırmalı mı, yoksa duygulandırmamalı mı? Tekrar bir CoD göreceğimiz için sevinmeli miyiz, yoksa sevinmemeli miyiz? Firmanın dediğine göre yeni Ghosts’un senaryosu, Oscar sahibi, Syriana ve Traffic ile tanınan Stephen Gaghan tarafından yazılmış.

Call of Duty: Ghosts, 5 Kasım’da PC, PS3 ve Xbox için piyasaya sürülecek. PS4 ve Xbox One için ise söylentiler devam ediyor, ama olasılığımız lansmanlarda da gördüğümüz üzere çok yüksek.

Bizleri takip etmeye devam edin, iyi oyunlar!

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.