Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 03.07.2018

Infinity Ward, gelecek Call of Duty oyunu üzerinde çalışmaya başlamış bile. Zira Black Ops 4 bir yana, gelecek oyun için iş ilanları verilmeye başlandı bile. Fakat görünüşe göre, gelecek oyunda bizleri senaryo modu da karşılayacak. Aslında, çok da şaşırmamamız gereken bir özellik olsa da, Black Ops 4 ile atılan adımlardan dolayı pek de beklemediğimiz bir hamle olduğunu söylemeliyiz. Sonuçta, Black Ops 4 ile alınan kararların bu kadar kısa vadeli olduğunu kim tahmin edebilirdi ki?

Infinity Ward iş ilanına göre, gelecek Call of Duty içerisinde senaryo da olacak

Infinity Ward, Call of Duty için senaryo yazarı arıyor

Infinity Ward ekibinin bir iş ilanına göre, gelecek Call of Duty oyunu için bir senaryo yazarı aranıyor. Fakat aranan elemanın sadece senaryo modu değil, aynı zamanda çoklu oyuncu modu hakkında da bilgi sahibi olması gerekiyor. Bu da, gelecek oyunda hem oyunun tekli oyuncu modunda, hem de çoklu oyuncu modunda bir senaryo ile karşılaşacağımız anlamına geliyor. İşin daha da önemli kısmı, belirtilen yapımın gelecek nesiller için hazırlanacak olması.

Eğer haberimize konuk olan geliştirici ekibi biraz olsun tanımışsak, gelecek oyun 2019 yılı içerisinde çıkacaktır. Fakat, konsolların en erken 2020 yılında geleceği tahmin ediliyordu. Ayrıca, gelecek nesil konsollardan PlayStation cephesi için bu tarihin en az 2021 olduğunu söylemek mümkün. Zira bir açıklamalarında, en az 3 yıl boyunca yeni bir konsol beklemediklerini söylemişlerdi. Bu durumda Infinity Ward geliştirmekte olduğu yapımı 2021 yılı veya daha sonrası için de düşünüyor olabilir. Fakat, Call of Duty serisinden bahsediyoruz sonuçta. Sizin fikriniz nedir?

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.