İnceleme yazılarımızdaki puan sistemini değiştirdik

İnceleme yazılarımızdaki puan sistemini değiştirdik

Yeni sistemimizi beğendiniz mi?

Merhaba arkadaşlar, yeni temamızın değişmesi ile birlikte sitemizdeki inceleme sistemini de değiştirdik. Zaten bu değişikliği temamız değişmeden birkaç gün önce yapmıştık. Şimdi ise neredeyse bu yeni inceleme yazılarımızdaki puan sistemi, final seviyesine ulaşmak üzere. Peki, nasıl olacak yeni sistemimiz? Hemen açıkayayım: Artık inceleme yazılarında 10 üzerinden puan vermeyeceğiz. Onun yerine oyunlara 5 farklı seviyede madalya vereceğiz. Bu seviyeler en iyiden en kötüye göre Lider Oyun!, Öneriyoruz, Arada Kaldık…, Önermiyoruz, Çöplerin Lideri olarak isimlenecek. Bizler bu madalyaları, kendi görüşlerimize göre vereceğiz ama sizlerin daha net anlayabilmesi için puanlama sitemi üzerinden sizlere örnekler vereyim.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

İnceleme yazılarımızdaki puan sistemini değiştirdik

Örnek vermek gerekirse, Lider Oyun! madalyası, bizlerin eski puanlama sistemine göre 10 ve 9 puanlarına denk geliyor. Öneriyoruz madalyası ise 8 ve 7 puanlarını kapsıyor. Arada Kaldık… madalyası ise 6, 5 ve 4 puanlarını kapsıyor. Önermiyoruz madalyası ise 3 ve 2 puanlarını kapsıyor. Son olarak Çöplerin Lideri madalyası da 1 ve 0 puanlarını kapsıyor. Tabii bizler bu madalyaları oyunlara verirken, aklınıza bu puanlar gelmemeli. Bizler eğer bir oyuna Öneriyoruz madalyası verdiysek, basitçe öneriyoruz demektir. Bu konuda puanlar üzerinde örneklendirme yaptıktan sonra kafaların karşımasını istemem.

Eğer bu yeni puanlama sistemimize örnek arıyorsanız, The Raven Remastered, Sea of Thieves ve Burnout Paradise Remastered inceleme yazılarımıza göz atabilirsiniz. Bu yazıların linklerini hemen aşağıdan sizlere sunacağım. Sea of Thieves inceleme yazımızda Lider Oyun! madalyası bulunuyorken, diğer iki video oyununun incelemesinde ise Öneriyoruz madalyası bulunuyor. Tabii biz bu incelemeleri madalya sisteminden önce yazdığımız için, bundan sonra yayımlayacağımız incelemeler, bu sistemimizi daha net bir şekilde yansıtacaktır. En azından biz buna inanıyoruz.

Göz atabileceğiniz inceleme yazılarımız

Peki, neden böyle bir değişiklik yapıldı?

Eğer 2018 senesinin başlarında yayımlanmış olan bir inceleme yazımızı okuduysanız, bu inceleme yazımızın altında puanlama sisteminin günümüzde ne kadar kötü bir duruma geldiğini sizlere belirtmiştik. İnceleme puanları 10 üzerinden veriliyordu ama insanların gözünde 8’in altında puan alan oyun, kötü oyun oluyordu. Fakat puanlamalar 10 üzerinden yapılırken, verilen 5, 6 veya 7 nasıl kötü olabiliyor? İşte bizler bu saçmalıktan uzaklaşabilmek adına yeni sistemimizi devreye soktuk. Eğer incelemesini yazdığımız bir oyunu sizlere öneriyorsak, madalyamızda da Öneriyoruz yazacak. Daha ne kadar net olunabilir ki?

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.