Yeni strateji oyunu Imperator Rome, Paradox Interactive tarafından tanıtıldı

Yeni strateji oyunu Imperator Rome, Paradox Interactive tarafından tanıtıldı

Tarihin gördüğü en büyük imparatorluğu kurma yolunda ilerleyeceksiniz.

Stellaris ve Hearts of Iron oyunlarını oyun camiasına kazandıran yayımcı Paradox Interactive, yeni oyununu duyurdu. Antik zamanlarda geçecek olan Imperator Rome oyuncuların Atina’nın lüks dolu yaşantısından Romalıların savaşçı ruhuna kadar bir çok farklı tarihi unsuru deneyebilmesini sağlayacak.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Imperator: Rome

Oyuncular, oyunda şu ana kadarki en detaylı haritada oynama şansı bulabilecek. Oyuncular, diğer oyunlarda olduğu gibi monarşi, cumhuriyet gibi bir çok rejim ile tarihi tekrar yazma şansına sahip olacak.

Imperator Rome nasıl bir oyun olacak?

Karakter Yönetimi: Karakterlerin zaman içinde değişecek beceri ve özelliklere sahip olan yaşayan bireyler olacak. Uygarlığınıza önderlik edecek, ordunuzu komuta edecek bu bireylerin zaman içinde değişmesi oyunculara daha gerçekçi bir simülasyon deneyimi sunacak. Ek olarak karakter çizimleri daha gerçekçi ve insan benzeri olacak.

Çeşitli Popülasyonlar: Vatandaşlarınız, köleleriniz, aşiretler ve bir çoğu… Demografik olarak bir çok şekilde oluşturabileceğiniz ülkenizin ve sizin başarınız bu grupların dengede ve mutlu olmasına bağlı olacak. Ordularınızın, hazinenizin veya kolonilerinizin dağılımını her zaman göz önünde tutmanız gerekecek.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Savaş Taktikleri: Tarihin gördüğü en büyük imparatorluğu kurma yolunda savaş taktiklerinizi çok iyi belirlemelisiniz. Bu taktikleri belirlerken rakibinizin zayıf yönleri gibi bir çok etkeni göz önünde bulunduracaksınız.

Askeri Gelenekler: Her uygarlığın, her kültürün en önemli parçalarından biri ordusudur. Oyunda farklı uygarlıkların farklı askeri gelenekleri olduğunu ve bunlara göre farklı birimlerin, bonusların ve yeteneklerin açıldığını göreceksiniz.

Farklı Hükümet Türleri: Antik Çağ’da ilk cumhuriyetlerden biri olabilecek, parlamentoyu yönetebilecek ya da monarşi ile size karşı gelenleri mahkemenizde yargılayabileceksiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Barbarlar ve İsyanlar: En verimli topraklarınızın barbarlar tarafından ele geçirilecek, onları yanlarına alan sadakatsiz valilerinizle savaşmak zorunda kalacaksınız.

Ticaret: Ürettiğiniz ürünleri kendinize saklayıp güçlenmek ya da geniş bir ticaret ağı kurup diğer uygarlıklarla iyi ilişkiler kurmak. Karar size kalmış.

Şehir Yönetimi: Şehirlerinizdeki, altyapıyı, binaları, yolları ve savunma sistemlerini geliştirerek düşmanlarınızın şehirlerinizi ele geçirmesini engelleyebileceksiniz.

Paradox Interactive, Imperator Rome’un 2019 yılında oyuncularla buluşacağını duyurdu. Oyunun resmi duyuru videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.