Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 30.05.2022

Oyun konsollarının PC platformu üzerinde de çalışmasını isteyen oyuncular, aşırı uzun süredir, neredeyse her oyun konsolunu PC platformunda oynanabilir hale getiren emulator yazılımları geliştirdi. Nintendo Switch, bu konuda nasibini fazlasıyla almış olan bir oyun konsolu. Şimdi ise, Sony ekibinin en son piyasaya sürmüş olduğu PS5, PC oyuncularına sunuluyor. PS5, Kyty adındaki bir program sayesinde, PC platformu üzerinde kullanılabilir hale geliyor.

Kyty PS5 konsolunu ne kadar oynatabiliyor?

Geliştirici olan InoriRus, bu emulator yazılımını henüz çıkardığı için, aşırı fazla eksiği olduğunu söylemek yanlış olmaz. Şu anda indirip deneyebileceğiniz Kyty, ne yazık ki pek bir işinize yaramayacak. Zira, yapılan açıklamaya göre, ses giriş ve çıkışları, MP4 video desteği, internet desteği ve birden fazla kullanıcı gibi özellikleri desteklemiyor. Aynı zamanda, açabildiği oyun sayısı da fazlasıyla az bir miktarda. Fakat, bütün bunlar bir yana, emulator yazılımının çıkmış olması bile büyük bir adım. Haberimizde yer alan videoda, kaldırabildiği oyunlardan bir tanesini görebilirsiniz. Gelecek günlerde, daha iyi performans sağlayan ve daha fazla özelliğe sahip sürümler de oyuncularla buluşacaktır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.