II. Dünya Savaşı Yeniden

II. Dünya Savaşı Yeniden

Bazılarınız “Bıktık artık II. Dünya Savaşı FPS’lerinden…” diye düşünüyor olabilir ki bunda haksız da sayılmazsınız fakat City Interactive’in geliştirdiği bu seferki yapım olan Enemy Front’un baş tasarımcı koltuğuında eski Codemasters geliştiricisi Stuart Black oturuyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

II. Dünya Savaşı yıllarında geçen FPS’de, düşman hatlarının arkasına düşmüş ve “hızlı çarpışmalardan casusuluk görevlerine ve sabotaj operasyonlarına kadar değişen dinamik ve farklı görevlerle” karşılaşıp tamamlaması gereken (klasik olarak) bir askerin hikayesi anlatılıyor.

Oyunun hikayesi birkaç yıllık bir süreci kapsıyor ve oyuncunun (yine klasik olarak), Wolf’s Lair ve Enigma şifresinin çözülmesini de kapsayan olaylar gibi, tarihteki kilit anlara tanıklık etmesine imkan tanıyor. Fransa’dan Berlin’e kadar sürecek olan tarihi savaşlar, sonunda oyuncuyu, “mutlak Nazi zaferi sağlayacak ve diğer tüm düşmanlar için korkunç bir silahın” imha edilmesi gereken bir gizli silah üssüne götürecek.

Enemy Front, PC, PS3 ve Xbox 360 platformları için CryEngine 3 motoru ile hazırlanıyor ve önümüzdeki yıl birara piyasada olması bekleniyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.