id Software, yeni nesil bir oyun motoru üzerinde çalışıyor

id Software, yeni nesil bir oyun motoru üzerinde çalışıyor

DOOM geliştiricilerinden yepyeni bir oyun motoru geliyor.

Quake Champions, DOOM ve Doom 3: BFG Edition oyunları ile adından sıkça söz ettiren id Software, oyuncularını id Tech isimli oyun motorunu kullanarak geliştiriyor. Hatta en son piyasaya sürülen DOOM oyunu, id Tech 6 oyun motoru ile geliştirilmişti ve bu motor ile geliştirilen tek oyun da DOOM idi. OpenGL ve Vulkan destekli bu oyun motoru, görülen o ki geliştirici ekibe pek yeterli gelmedi. Çünkü şirketin yetkili isimlerinden gelen yeni bilgilere göre id Software, yeni nesil bir oyun motoru üzerinde çalışıyor. Bu oyun motoru da muhtemelen id Tech 7 olacak.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

id Software, yeni nesil bir oyun motoru üzerinde çalışıyor

Geliştirici ekibin yetkili ismi, “id Tech oyun motorumuzun yeni nesil bir sürümü üzerinde çalışıyoruz ve bu oyun motorunu kesinlikle AMD Ryzen için de optimize edeceğiz. Bu oyun motorumuz, bir önceki oyun motoruna göre çok daha paralel çalışacak ve AMD Ryzen işlemcilerin gücünü en güzel şekilde oyunculara sunmaya çalışacak.” diyor yeni oyun motorları hakkında. Haberimizi sonlandırmadan önce küçük bir not düşelim. Şu an bu geliştirici ekip Quake Champions oyununu geliştiriyor ve bu oyun, bahsedilen yeni nesil oyun motoru ile geliştirilmiyor. id Tech ve Saber oyun motorlarının bir karışı ile geliştiriliyor. Akılda bulundurmakta fayda var.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, en iyi PlayStation 4 oyunları listemize, Outlast 2 inceleme yazımıza ve FIFA 18 hakkında bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.