Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 08.05.2020

Dünya gelişiyor,teknoloji gelişimi gittikçe hızlanıyoruz ve bizde bu dünya içinde bir yer bulmaya çalışıyoruz.60'larda uzay dizilerinde gösterilen hayali teknolojiler şimdilerde evimizin içinde,hayatımızın büyük bir bölümünü kaplamış durumda.Bunlardan teknoloji pazarında nasibini alanlardan bir ürün ise "Smart Watch"lar.Yani bizim dediğimiz ad ile "Akıllı Saat".

Piyasada sürülerce akıllı saat var ve hangisini seçeceğinizi bilemiyor musunuz? Gelin Huawei'nin son ürünü olan Watch GT 2 Serisi'nin içindekilere birlikte bir göz atalım.

Watch GT 2 Sport 46 mm


Serinin ilk çıkan 46 mm lik bu spor saatinin diğerlerinden ayrılan özelliği,konuşma ve çağrı cevaplandırma.Tabi bu işleri yapabilmeniz için telefonunuzda her zaman bluetooth özelliğiniz açık olmalı,yoksa saatiniz normal bir saatten farksız olacaktır.Hepsi gibi AMOLED ekran kullanılmış,tıpkı klasik 46 mm gibi 2 hafta şarj etmeden kullanabilirsiniz deniliyor,ve bu sözünde ısrarcı Huawei.

 Watch GT 2 Sport 42mm

Watch 2'nin bu Sport versiyonunda klasik versiyonuyla ayrı olan özellikleri gördüğümüz gibi sportif bir kayış ve 42mm kadran çapı.Normal boyutundan 4 milimetre daha küçük kadrana sahip bu saatimiz,küçük olduğu için batarya hacminde de bu oranla bir azalma mevcut.

455 mAh pil gücü olan bu saat eğer tüm bildirim ve uygulamalarınız kapalı olursa yaklaşık 6-7 gün gibi bir süre şarja takılmadan kullanılabiliyor.Renk olarak "Lake Cyan" adında çok dikkat çekici güzel bir kayışı bulunuyor.Her GT 2 serisindeki saat gibi Kirin A1 işlemci kullanıyor ve günümüzdeki en iyi saat işlemcilerinden bir tanesi olarak geçer not almış durumda.

Watch GT 2 - Classic Edition 42mm

Başlıktan da anlayacağımız gibi aynı spor versiyonundaki gibi 42 mm ekrana sahip bu saat,klasik versiyonun küçük kardeşi gibi duruyor.Kadınlar için tasarlanmış bir saat olan bu versiyon 42 mm ekrana sahip saatlerle aynı pil ömrü taşıyor.Farkı olan şey ise,tarzı.

Watch GT2 Classic 46 mm

Gelelim en beğendiğime.Alırken çokçana araştırma yaptım ve Huawei'nin göz ağrısı gibi gördüğü saat bu dedim.Eğer vintage seviyorsanız,klasik her zaman benim tarzımdır diyorsanız düşünmeden alacağınız bu saatte yine bir Amoled ekran,46mm ekran ve Kirin A1 işlemci /yonga seti kullanılıyor.

Güzel ve kendini öne çıkaran özelliği ise istediğiniz zaman çevrenizi arayabiliyor ve sevdiklerinizle dilediğiniz yerde konuşabiliyorsunuz.Sağlık açısından ise çift GPS kullanılıyor.

Amaç,koştuğunuz veya yürüdüğünüz mesafenin uzunluğunun yanında yüksekliğini de ölçmek.Dolayısıyla ne kadar kalori yaktığınızı,engebeleri ve tepeleri de uydudan aldığı yardımla hesaplayarak size tam bir ölçü sunuyor.Kayış gerçek deri,güncellenebilir bildirimler,2 haftadan uzun pil ömrü bu saati seçmenizin sebebidir diyorum.

Genel şekilde özetleyecek olursak,bütün Huawei ler deniz,havuz veya evimizdeki tatlı su farketmeksizin hepsine dayanıklı,cam ve ekranı bir hayli ekstra dayanıklı.

Sakın resimlerde gördüğünüz ekran stillerine aldırmayın,çünkü istediğiniz zaman ücretsiz olarak store dan seçeceğiniz stili kullanabilirsiniz,çok şık ekran tipleri mevcut.Eğer kayışlardan sıkılırsanız piyasada çok fazla renkli seçenekler mevcut,saatinizi dilediğiniz şekle dönüştürmek sizin elinizde.

Bonus: Honor Magic Watch 2

Huawei sandıysanız düzeltelim,karşınızda Honor Magic Watch 2.Aynı Huawei'nin klasik 46 mm versiyonun özelliklerini taşıyor,farkı kayışın metalinde Huawei yazması yerine HONOR yazıyor ve  ekranı daha düz bir yapıya sahip.Huawei den 100 lira daha ucuz olarak satışa sunulan bu saat tercihiniz olmak için piyasaya girmiş durumda.İzleyelim görelim..

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.