Menü
https://leadergamer.com.tr/detroit-become-human-cikis-tarihi/
HTC Vive 2 1 Ocak 2017 17:10

HTC, CES 2017’deki HTC Vive 2 tanıtımı söylentilerini yalanladı

Yeni bir sanal gerçekçilik cihazı bekliyorsanız, biraz daha beklemeniz gerekecek.


Digitimes’in, Taipei merkezli Central News Agency (CNA) tarafından verilen rapora dayanarak ortaya attığı söylentiye göre HTC, HTC Vive 2’nin Las Vegas’ta düzenlenecek olan CES 2017’de tanıtımını gerçekleştirecekti. Bahsi geçen söylentiye buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca, HTC’nin, Çin’de HTC Vive cihazlarının fiyatlarını %10 düşürmesi de, yeni HTC Vive 2 için hazırlık olduğunu düşünmeye sebep olmuştu. Fakat şirket tarafından yapılan açıklama, bu durumun hiç de umutlanıldığı gibi olmadığını gösterdi.

HTC Vive 2

HTC’nin, HTC Vive 2’yi 1 Ocak 2017 ile 5 Ocak 2017 tarihleri arasında, Las Vegas’ta gerçekleşecek olan CES 2017’de tanıtacağı söyleniyordu. Hatta cihazın özelliklerine kadar belirtilmişti. HTC Vive 2, kablosuz bir şekilde bilgisayara bağlanacak ve 120Hz’lik 4K çözünürlüklü ekranlar ile karşımıza çıkacaktı. Eğer hatırlatmak gerekirse, şu anda ellerimizde bulunan HTC Vive ise Mart 2015’te duyurulmuş, 4 Nisan 2016’da da oyuncularla buluşmuştu. Kendisinin çözünürlüğü 2160×1200, yenilenme oranı ise 90Hz idi. Duyurulacağı hakkında söylentiler dolanan HTC Vive 2’nin, bu özellikleri resmen ezip geçmesi ise VR dünyasına adım atmış birçok insanın gönüllerine büyük umutlar aşıladı.

UploadVR‘a konuşan HTC yetkilisi, “CES 2017’de HTC Vive 2 tanıtımı söylentisinin gerçeklik payı yok. HTC Vive’de, biz, şu anki ve gelecekteki HTC Vive sahiplerinin, mevcut en ilgi çekici içerikleri, en iyi oda çaplı VR ile tecrübe etmeleri için, güçlü ve büyüyen bir ekosistem oluşturmaya aşırı derecede odaklanmış bulunmaktayız.” dedi. HTC, bahsettiği bu gelişmeler ile kullanıcılarına ne gibi özellikler sunacak merak konusu. Fakat, insan düşünmeden de geçemiyor. Dünya çapında birçok güvenilir kaynak ile çalışan CNA, neden böyle bir rapor paylaştı eğer bu doğru değilse? Çince başta olmak üzere, 5 farklı dilde haber sunacak kadar güçlü bir şirket neden insanların güvenini kıracak bir adım atar?

Yeni seneye dev gibi bir çekiliş ile giriyoruz. Leadergamer ve VG247 Türkiye ortak olarak, takipçilerimizden 2 kişiye…

Leadergamer paylaştı: 28 Aralık 2016 Çarşamba

Alper Dalan Editör