Avatar
Yazar: Aslı Hürüze Arı, Editör Yazım tarihi: 09.06.2021

Game of Thrones dizisinin geçmişinde yaşanan olayları anlatan House of the Dragon, şu anda İngiltere'de çekiliyor. House of the Dragon çekimleri ise iyi gidiyor gibi görünüyor. HBO içerik şefi Casey Bloys, Variety'ye dergisinde, "Dizinin yapımı muhteşem gidiyor." ve, "Miguel Sapochnik ve Ryan Condal'ın bir araya getirdiği kadro iyi görünüyor." diyerek sözlerine devam etti. Ayrıca Migue Sapochnik, Emmy ödüllü Battle of the Bastards da dahil olmak üzere Game of Thrones'un altı bölümünü daha yönetmişti.

House of the Dragon çekimleri ve yapım ekibi detayları

Miguel Sapochnik ve Ryan Condal, House of the Dragon'un dizi sorumlularıyken Ryan Condal ve yazar George RR Martin ise dizinin ortak yaratıcısı olarak kabul ediliyor. Dizi, bir roman olan Fire & Blood hikayesine dayanıyor. Game of Thrones dizinin olaylarından yaklaşık 300 yıl önce geçen yeni seri, House Targaryen'in hikayesini ve Dance of the Dragons olarak bilinen ünlü Targaryen iç savaşını anlatacak. Yaklaşan dizinin kadrosu, söz konusu Targaryens ailesi olarak Matt Smith, Emma D'Arcy ve Paddy Considine ile Steve Toussaint, Rhys Ifans ve Olivia Cooke'u gibi isimler bulunacak.

Tales of Dunk and Egg kitaplarına dayanan bir dizi de geliştirmenin ilk aşamalarında. Bu yüzden Westeros kıtasını çok daha fazla göreceğiz gibi görünüyor. George R. R. Martin’in bir animasyon şovu da dahil olmak üzere en az altı başka dizinin geliştirilmesinde yer aldığı da biliniyor. Ancak House of the Dragon, yakın zamanda küçük ekranda görmeyi bekleyebileceğimiz tek dizi. Bu olay üzerine HBO içerik şefi Casey Bloys, “House of the Dragon önümüzdeki yıl ekranlarımıza gelebilecek tek dizi. Diğer yapımlar hepsi çeşitli geliştirme aşamalarında. Toplam şu anda 10 kadar dizi çekiyoruz.” sözleriyle dizi severleri bilgilendirdi.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.