Horizon: Zero Dawn oyununun toplam satış rakamı açıklandı

Horizon: Zero Dawn oyununun toplam satış rakamı açıklandı

Ayrıca Horizon: Zero Dawn bugün 1 yaşına girdi.

Horizon: Zero Dawn, tam geçen sene bugün çıkmıştı. Bizler ise oyunu oynayıp, tam 10 üzerinden 10 puan vermiştik. Horizon Zero Dawn için çıkmış olan ilk ve tek genişletme paketi olan The Frozen Wild’a da 10 üzerinden 9 vermiştik. Yani, 2017 senesi içerisinde en çok beğendiğimiz video oyunlarından bir tanesi olmuştu Horizon: Zero Dawn. Bugün ise, oyunun birinci yaşını kutlamak adına Sony ekibi oyunun toplam satış rakamını açıkladı. Yapılan açıklamalara göre bu oyun, toplam 7.6 milyon adet sattı. Karşılaştırma yapabilmeniz için söyleyeyim, bu oyun ilk iki haftası içerisinde 2 buçuk milyon civarı satabilmişti.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds

Bu başarı ile Horizon Zero Dawn aslında daha da önemli bir başarıya imza attı. 7.6 milyon satış rakamı ile bu oyun, PlayStation 4 konsoluna çıkışını gerçekleştiren, en çok satan yeni birinci parti oyunu oldu. Tabii her şey bu kadarı ile de sınırlı değil. Sony ve oyunun geliştirici ekibi, oyunun birinci yaşına kutlamak adına oyunculara ücretsiz avatar ve tema da verecek. Bu avatar ve tema paketi, yarın PlayStation Store üzerinde satışa sunulacak.

Horizon: Zero Dawn hakkında en son, “Neredeyse 1 sene önce çıkışını gerçekleştiren, aylar önce de ilk ve tek genişletme paketi ile karşımıza çıkan Horizon: Zero Dawn, orijinal olarak eşli oyuncu destekli bir video oyunu idi. Bahsettiğimiz oyunun geliştirici ekibinden, Guerrilla Games, Mathijs De Jonge isminin verdiği yeni açıklamalar ile öğrendik bu bilgiyi. Oyunun yönetmeni olan Mathijs De Jonge, Horizon Zero Dawn için oluşturdukları ilk prototipte, oyunun iki oyuncu ile oynanabildiğini belirten yönetmen, oyunun kalitesini yüksek tutabilmek için eşli oyuncu desteğinden vazgeçtiklerini, tekli oyuncu temelli bir video oyunu geliştirdiklerini belirtti.” demiştik.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.