Horizon: Zero Dawn, Steam üzerinden bambaşka bir şekilde göründü

Horizon: Zero Dawn, Steam üzerinden bambaşka bir şekilde göründü

Keşke video oyunu olarak satışa sunulsaydı.

Hayaller gerçek oldu, Horizon: Zero Dawn artık Steam platformunda tarzında bir haber verebilmek isterdik ama biraz zor bir ihtimal olduğunu hepimiz biliyoruz. Gerçi son olarak Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, Sony şirketi tarafından üretilen konsolların dışındaki video oyunu platformları için duyurusunu yaptı ama onun durumu biraz farklıydı. Biz konuyu dağıtmadan haberimize geçelim. Artık Steam üzerinde; Horizon Zero Dawn başlıklı bir yapım bulunuyor, PlayStation 4 platformları için çıkışını gerçekleştiren video oyunuyla da ilgili ama bu yapım bir video oyunu değil. İyi haber ise bu yapımın ücretsiz olarak sunulması diyebiliriz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Horizon Zero Dawn, Steam üzerinden bambaşka bir şekilde göründü

Horizon Zero Dawn belgeseli, Steam üzerinden ücretsiz sunuldu.

Söz konusu video oyunu için hazırlanan bir belgesele, artık Steam kullanıcıları ücretsiz olarak ulaşabilecekler. Noclip tarafından hazırlanan, The Making of Horizon Zero Dawn isimli belgesel yapım; oyunun gelişim süreci ile ilgili yapılan çalışmaları ve geliştirici ekiple yapılan röportajları kapsıyor. Merkezi Hollanda’nın Amsterdam kentinde bulunan oyunun geliştiricisi Guerrilla Games ekibiyle yapılan röportajlar vasıtasıyla, bu etkileyici video oyunu hakkında bilinmeyen detaylar, incelikler, geliştirme aşaması görüntülerine ulaşabilirsiniz. Yukarıda belirttiğimiz gibi, bahsettiğimiz belgesel ücretsiz olarak erişilebilir durumda.

Aslında, Steam platformuna eklenen bu belgesel yeni bir çalışma değil, 19 Aralık 2017 tarihinde gösterilmeye başlandı ama Steam’de ilk kez görüntülenecek. Çevrim içi video oynatımı ile izlenebilecek belgesel için Türkçe altyazı desteğinin bulunmadığını da belirtelim. İngilizce, İspanyolca, Korece, Basitleştirilmiş Çince veya Geleneksel Çince dillerinden bir tanesini bilmiyorsanız, bu belgeseli yalnızca izlemekle yetinmek durumunda kalacaksınız ne yazık ki. Gerçi böylesine bir video oyunun geliştirilmesiyle ilgili bir belgesel, sesi kapatılarak bile izlenebilir gibi geliyor.

Haberimizin ilk kısmında belirttiğimiz gibi keşke bu PlayStation 4 oyununun, PC veya diğer platformlar için çıkışını gerçekleştirdiğini söyleyebilseydik. Velhasıl; Sony’nin başarısının arkasındaki sırlardan birisinin de birinci parti oyunları olduğu bilinen bir gerçek. Sony firması; özellikle 2017 senesi içerisinde en iyi video oyunu dahil, pek çok kategoride ödüllere aday olan Horizon: Zero Dawn oyununu, tekelinden kolay kolay bırakmasını bekleyemeyiz. Yine de bu oyunu sevenler, video oyunlarının gelişim aşamasına ilgi duyanlar için beğenilecek bir belgesel yapımı ücretsiz olarak izlemek güzel olacaktır. Belgeselin Steam sayfasına dilerseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Horizon Zero Dawn
   Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.