Horizon: Zero Dawn içerisinde başka önemli bir detay keşfedildi

Horizon: Zero Dawn içerisinde başka önemli bir detay keşfedildi

Böyle küçük detaylar, oyunu gerçekten etkileyici yapabiliyor.

Çıkışının üzerinden birkaç hafta geçti, bizler Horizon: Zero Dawn yapıtını %100 olarak bitirdik ve üzerine bir de Platin kupamızı aldık. Oyun gerçekten kusursuzdu. Fakat bu kusursuzluk, sadece oyunun temellerinden gelmiyor. Senaryo etkileyici, görsellik ve tasarım kusursuz, oynanış başarılı ve bunun gibi birçok temel mekanik gerçekten oyuncuları, oyuna çekebiliyor. Fakat Guerrilla Games, geliştirdiği oyunlara özel bir şeyler de katıyor. Bu güzel şeyler, tabii ki küçük ama bir o kadar da önemli detaylar. Bugün ise ThisGenGaming tarafından yeni bir önemli detay keşfedildi. Dilerseniz önce bu detayın GIF haline hemen aşağıdan bir göz atalım. Ardından da bu detaydan, detaylıca bahsederiz. Ne dersiniz?

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Horizon: Zero Dawn içerisinde başka önemli bir detay keşfedildi

Sizlerin de bildiği gibi Horizon: Zero Dawn içerisinde dinamik hava şartları ve gece-gündüz döngüsü bulunuyor. Bu hava şartları ve döngü, oyun içerisindeki çevreye de büyük bir etki bırakıyor. Bu etkilerden bir tanesi de hemen yukarıdaki GIF içerisinde görünüyor. Oyun içerisinde yağmur yağdıktan sonra, yerlerde küçük su birikintileri oluşuyor ve güneş çıktığı zaman, bu su birikintileri zamanla yok oluyor. Bu tür küçük detaylar, Guerrilla Games tarafından sıkça kullanılıyor. Sadece bu oyunda değil, geliştirici ekibin diğer oyunlarında da böyle küçük ama hoş detaylar bulunuyordu. Açıkçası bu yüzden Guerrilla Games ekibi tekrar tebrik ediyoruz. Çünkü benzersiz bir oyun ortaya çıkartılmış.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Horizon: Zero Dawn hakkında en son bir genişleme paketi duyurulmuştu ve bu paket hakkında, “Guerrilla Games ekibinden oyun yönetmeni olan Hermen Hulst, yayımlanmış olan basın bildirisinde, senaryo genişleme paketi hakkında, oyunumuzun, inceleme yazarları tarafından da, oyuncular tarafından da sevilmesinden gurur duyuyoruz. Bu, sadece Aloy’un hikayesi ve bizlerin Horizon evrenini keşfetmesi için bir başlangıç. Geliştirici takımımız çoktan senaryo genişletme paketi için çalışmaya başladı, dedi. Paket hakkında daha fazla açıklama yapılmadı. Bu yüzden içeriği, ne zaman çıkacağını filan ne yazık ki şu an bilemiyoruz. Fakat daha önce bir tahmin gerçekleştirmiştik bu konu hakkında. Kim bilir, belki doğru çıkar bu tahminimiz.” demiştik.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.