Menü
https://leadergamer.com.tr/project-cars-2-ilk-gorseller/
Horizon: Zero Dawn 8 Ocak 2017 15:36

Horizon: Zero Dawn, Japonya’da ücretsiz Limited Edition yükseltmesine sahip olacak

Japon oyuncuların gönlüne girebilmek için oldukça güzel fakat biraz adil olmayan bir hareket.


Sony Interactive Entertainment Japonya, bugün oldukça ilginç bir basın bildirisi yayımladı. Önümüzdeki aylarda PlayStation 4’e özel olarak çıkışını gerçekleştiremeye hazırlanan Horizon: Zero Dawn hakkında olan bu basın bildirisinde, oyunun sınırlı sayıda üretilen sürümlerinden bahsediliyordu. Öncelikle şunun bilgisini vereyim, Japonya’da bu oyuna 2 farklı Limited Edition yapılacak. Bunlardan ilki dijital, diğeri ise kutulu Limited Edition olacak. İşte bu iki sürüm de, Japon oyunculara ücretsiz olarak sunulacak. Tabii eğer ana oyunu satın alırsanız. Yine de Japonya marketine bir batı oyununu sokmak için çok başarılı bir yola benziyor. Fakat, Asya ülkeleri haricinde yaşayan oyunculara biraz haksızlık olmuyor mu?

Horizon: Zero Dawn

3 Mart 2017 tarihinde Japonya’da çıkacak olan Horizon: Zero Dawn oyununa hemen şimdi ön sipariş verirseniz, veya halihazırda ön sipariş verdiyseniz, oyun çıktığı zaman; oyunun Limited Edition yükseltmesine ücretsiz bir şekilde sahip olacaksınız. Böylece elinize ana oyun haricinde Nora Lookout Outfit + Bow + Nora Machine Trapper Pack, Carja Storm Ranger Outfit + Bow + Carja Trader Pack, Banuk Trailblazer Outfit + Bow + Banuk Traveler Pack ögelerine sahip olacaksınız. Ayrıca konsolunuz için özel bir tema sizleri bekliyor olacak. Fiziksel olarak ise, bir sanat kitabına sahip olacaksınız ve oyunun tasarımlarına göz atabileceksiniz.

Peki, bu durumun hiç mi kötü tarafı yok? Tabii ki var. Japon oyuncular ne yazık ki oyunun koleksiyoncu sürüme sahip olamayacaklar. Öyle ki, bu sürüm içerisinde 9 inç boyutunda ana karakterin bir figürü bulunuyordu. Yine de bu yol ile Sony’nin başarılı olacağını düşünüyoruz. Bakalım bir batı oyunu, Asya marketinde nasıl ilgi görecek?

Yeni seneye dev gibi bir çekiliş ile giriyoruz. Leadergamer ve VG247 Türkiye ortak olarak, takipçilerimizden 2 kişiye…

Leadergamer paylaştı: 28 Aralık 2016 Çarşamba

Kaan GEZER Editör