Horizon: Zero Dawn için ilk hafta istatistikleri paylaşıldı

Horizon: Zero Dawn için ilk hafta istatistikleri paylaşıldı

Ayrıca öğrenmiş olduk ki, oyunun ilk sürümlerinde ateşli silahlar da bulunuyormuş.

28 Şubat 2017 ve 1 Mart 2017 tarihlerinde çıkışını gerçekleştiren Horizon Zero Dawn, oldukça güçlü bir şekilde piyasaya sürüldü ve birçok oyuncu tarafından da sevgi ile karşılandı. Guerrilla Games ekibinin geliştiricilerinden olan Mathijs de Jonge ise, geride bıraktığımız Cuma gününde, Twitter üzerinden bazı istatistikler paylaştı. Oyunun çıkış haftası istatistiklerine göre oyuncular, bu ilk haftada 152 milyon Watcher, 1.4 milyon Thunderjaw ve 20 milyon da hindi öldürdü. Dilerseniz bu istatistiklerin paylaşılmış olduğu Twitter gönderisine hemen aşağıdan bir göz atalım.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Horizon: Zero Dawn ilk hafta istatistikleri haricinde, oyunun geliştirilme dönemi hakkında da bazı açıklamalarda bulunuldu. Bu açıklamalara göre, oyunun ilk sürümlerinde ateşli silahlar da bulunuyordu fakat geliştiriciler, bu silahları oyunun final sürümüne aktarmadı. Bunun sebebi ise silahların, oyunun evrenine uymaması. Bu noktada geliştirici ekibi oldukça haklı bulduk çünkü silahlar gerçekten o evrene uymayabilirdi. Evet, antik silah olarak belki sınırlı kullanımlı silahlar bulunabilirdi oyunda. Sonuçta, hasarı kendi içine çeken ve bize yansıtmayan bir zırh bulunuyor oyunda. Bu zırhın yanında, ateşli bir silah da sırıtmazdı diye düşünüyoruz ama dediğimiz gibi, bu silahın sınırlı bir kullanıma sahip olması gerekirdi. Sonuç olarak, böyle bir silah oyunda yok ve kimse bu durumdan rahatsız değil.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Son olarak geliştirici ekip bir de ek paketlerden bahsetti. Fakat bu ek paket, bizlerin dün bahsettiği genişleme paketi değildi. Ön sipariş ek paketleri idi. Bildiğiniz üzere oyuna ön sipariş verenlere bazı özel kıyafetler ve silahlar verildi. Bir kullanıcı da Twitter üzerinden, bu ön sipariş bonuslarının daha sonra ayrıca satılıp, satılmayacağını sordu. Cevap ise aşağıdan görebileceğiniz gibi, net bir şey söyleyemeyiz, oldu. Fakat umuyoruz ki bu bonuslar ayrıca satılır çünkü biz de tatmak isteriz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.