Horizon: Zero Dawn, birinci yaşını istatistikler ile kutladı

Horizon: Zero Dawn, birinci yaşını istatistikler ile kutladı

Ayrıca oyunun birinci yılını kutlayan oldukça güzel de bir video yayımlandı.

Horizon: Zero Dawn, 1 Mart 2018 itibari ile 1 yaşına girdi. Bunun şerefine Sony ekibi de oyunun toplam satış rakamlarını açıklamıştı. Bu açıklamalara göre oyun, 7 ile 8 milyon arası adet satmıştı. Bugün ise oyunun geliştirici ekibi yeni istatistikler yayımladı. Ayrıca PlayStation tarafının YouTube kanallarından da oyunun birinci yaşını, fanlarla ve içerik üreticileri ile kutlayan bir video yayımlandı. Dilerseniz öncelikle Horizon Zero Dawn için yayımlanan istatistikleri özetleyelim. Bahsettiğimiz videoyu da yazımızın en sonuna atalım.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Horizon Zero Dawn

Horizon: Zero Dawn geliştiricileri tarafından yayımlanan istatistiklere göre, hiç de şaşırtıcı olmayacak bir şekilde, oyun içerisinde en çok kullanılan silah yay oldu. Tabii oyuncular her ne kadar bu silahı kullanırsa kullansın, Sawtooth robotunun gölgesinden kaçamadı. Çünkü istatistiklere göre oyun içerisinde oyuncuları en çok öldüren robot, Sawtooth idi. Bunun tam karşıtı olarak da, oyuncular öldürmek için en güçsüz robotu tercih etmiş gibi görünüyor çünkü Horizon Zero Dawn içerisinde en çok Watcher isimli, sevimli robotlar öldürüldü.

Horizon Zero Dawn nedir?

Doğanın unutulmuş bir medeniyetin harabelerini ele geçirdiği yemyeşil bir post apokaliptik bir dünyada insanlığın direnişi ilkel avcı kabilelerinde devam etmektedir. Yeni yabani hayatta egemenliği, bilinmeyen bir kökene sahip korkusuz mekanik canavarlar olan Makineler tarafından gasp edilmiştir. Bu baş döndüren yeni indirilebilir içerikle Horizon Zero Dawn’ın capcanlı, kıyamet sonrası dünyasını genişletin. Yeni bir hikâyeyle, maceralarla ve keyfini çıkaracağınız yeni aktivitelerle yepyeni bir bölgeyi keşfedin… ve hayatta kalın.

The Frozen Wilds’da Aloy, gizemli bir yeni Makine tehdidini araştırmak üzere hayatta kalan Banuk kabilesinin sınır bölgesine doğru bir yolculuğa çıkar. Zorlu çevre koşullarının üstesinden gelen ve Banuk’un saygısını kazanan Aloy yeni dostlar, kabiliyetler edinecek, geçmişteki bir sırrı ortaya çıkarmak için gereken bilgiyi alacak ve geleceği tehdit eden şeyi durduracak…

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.