Horizon: Zero Dawn ilk gün güncellemesi detaylandırıldı

Horizon: Zero Dawn ilk gün güncellemesi detaylandırıldı

PlayStation 4 Pro için hem FPS, hem de grafik iyileştirmesi yapılacak.

1 Mart 2017 tarihinde PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro konsolları için çıkışını gerçekleştirmeye hazırlanan, bizlerin de geçen günlerde inceleyip, hayran kaldığımız Horizon: Zero Dawn, diğer birçok AAA oyun gibi ilk gün güncellemesi ile piyasaya sürülecek. Peki, bu ilk gün güncellemesi içerisinde neler bulunacak? Bu güne kadar çok fazla bir şey bilmiyoruz, daha önce NeoGAF üzerinde bu konu hakkında sızdırma bir bilgi yayımlanmıştı ve bu yayımlanan bilgide, ilk gün güncellemesinin PlayStation 4 Pro konsoluna performans modunu getireceği söylenmişti. Görülen o ki tüm bunlar gerçek olacak. Gelen başka bir açıklama ile öğrenmiş olduk ki, ilk gün güncellemesi gerçekten bir performans modu getirecek oyunun PlayStation 4 Pro sürümüne. Bu performans modu, oyunun hem grafiklerini yükseltecek, hem de FPS oranını daha yumuşak bir hale getirecek.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Horizon: Zero Dawn ilk gün güncellemesi detaylandırıldı

250 MB indirme boyutuna sahip olacak olan bu Horizon: Zero Dawn ilk gün güncellemesi, oyunun PlayStation 4 Pro ayarlar menüsüne yeni bir seçenek ekleyecek. Performans moduna da o seçenek ile erişebileceksiniz. Ayrıca bu güncelleme ile birlikte oyunun çözünürlüğünü seçebileceğiz ve SDR/HDR seçeneklerinden bir tanesini de seçme hakkımız bulunacak. Yani eğer televizyonumuzda HDR desteği varsa, HDR özelliğini açabileceğiz. HDR yoksa, SDR olarak kalacak oyunumuz. Fakat aklımıza küçük bir şey takıldı bizim. Onu da sizlere sunmak istiyoruz hemen aşağıda.

Şimdi, açıklamalara göre oyunun güncellemesi, performans modunu getirecek PlayStation 4 Pro üzerine. Bu performans modu, hem FPS oranını iyileştirecek, hem de grafikleri iyileştirecek. Yalnız, oyun şu an iki konsolda da stabil 30 FPS ile çalışmakta. Bu noktada, grafikleri iyileştirip, birkaç FPS yükseltmek yerine, grafik iyileştirmesi çöpe atılsa da, 60 FPS hedeflense daha iyi olmaz mıydı? Horizon: Zero Dawn şu anki hali ile kusursuz görünüyor. İnanmıyorsanız hemen yukarıdaki görsele bakın. İnceleme yazımız için ben çektim bu görseli, oyunun fotoğraf modu ile. Orijinal olarak 4K görseldi tabii bu, çözünürlük hatalarını görmezden geliniz, 1080p yapmak zorunda kaldım. Her neyse, demek istediğimiz şu; grafikler bu kadar güzelken, neden grafik iyileştirmesi yapılıyor ve FPS yükseltmesi kısıtlanıyor? Ha, grafik düzeltmesi yapmadan, 60 FPS değerine ulaşılmıyorsa, bu güncellemeye eyvallah diyebiliriz fakat aksi söz konusu ise, üzüleceğiz. Hoş, belki de geliştirici ekip bizlere bir son dakika sürprizi yapar ve Final Fantasy XV oyununda olduğu gibi, birden 60 FPS olur Horizon: Zero Dawn.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.