Horizon: Zero Dawn için gelecek muhtemel genişletme paketini tahmin ettik

Horizon: Zero Dawn için gelecek muhtemel genişletme paketini tahmin ettik

Acaba teorimiz ne kadar doğru çıkacak?

Horizon: Zero Dawn oyununu mutlaka biliyorsunuzdur. PlayStation 4 platformuna özel olarak piyasaya sürülen, açık dünya-rol yapma temalı bir oyun. Aloy isimli bir karakteri kontrol ettiğimiz bu oyun, oldukça geniş bir haritaya sahip. Kişisel olarak konuşayım, şu an 50 saate dayanmış durumdayım ve ana senaryo görevleri hariç, oyunda yapılacak olan her şeyi yaptım. Senaryonun da yarısından biraz ilerideyim. Yani 60-65 saat civarında büyük bir ihtimalle, 100% olarak oyunu bitirmiş olacağım.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Horizon: Zero Dawn için gelecek muhtemel genişletme paketini tahmin ettik

Sony çatısı altında bulunan tüm stüdyolar ve bu stüdyoların geliştirdikleri oyunlar

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Peki, bu kadar mı olacak bu oyun? Hiç mi ek paket, genişletme paketi filan gelmeyecek? Bizce gelecek. Bu konu hakkında resmi bir duyuru var mıydı, yok muydu, şu an hatırlayamıyorum fakat ben bir genişleme paketinin geleceğine eminim. Bu yazımda da, bu paketten bahsedeceğim sizlere. Yalnız, öncelikle söylemek istiyorum, bu yazımda bol bol spoiler olacak. Eğer henüz ana görevlerden The Heart of the Nora isimli olanı bitirmediyseniz, senaryo hakkında birçok spoiler alabilirsiniz. Fakat The Heart of the Nora görevini bitirdiyseniz, herhangi bir sorun olmayacaktır spoiler ile alakalı. Şimdi dilerseniz başlayalım.

The Heart of the Nora görevinde, oyunun başlarında bizi tanımayan o dev kapıdan giriyoruz ve geçmişimiz ile alakalı birçok gerçeği öğreniyoruz. Eğer kaçırdıysanız, söyleyelim. Biz aslında tam bir insan değiliz. GAIA tarafından oluşturulmuş bir makineyiz ve oluşturulma amacımız, HADES’i ortadan kaldırmak. Fakat genişleme paketinin bununla bir alakası yok. Bu bahsettiğimiz büyük kapıdan çıktığınız zaman oldukça etkileyici bir sinematik sahne ile karşılaşacaksınız. Ardından da oyun sizi hareket edebileceğiniz şekilde serbest bırakacak. İşte o anda, Teersa ile konuşursanız, size Rost ile alakalı bir hikaye anlatacak. Genişleme ek paketimiz de tam bu noktada yatıyor efendim.

Horizon: Zero Dawn için gelecek muhtemel genişletme paketini tahmin ettik

Bildiğiniz gibi Rost, Nora kabilesinden değil. Kendisi, dışlanmış bir kişi. Bunun sebebini hiçbir zaman bize anlatmamış olan Rost, öldüğü için ne yazık ki bu sorunun cevabını hiçbir zaman alamayacağımızı düşünüyorduk. Fakat Teersa bize tüm hikayeyi anlatıyor. Ben, anladığım kadarıyla ve aklımda kalanı ile sizlere anlatayım: Rost, aslında eskiden Nora kabilesindeydi ve bir gün kabilesine 20 kişilik bir grup baskın yaptı. Birçok kişi kaçırıldı ve bu kaçırılanlar arasında, Rost’un 6 yaşındaki kızı da bulunuyordu. Arada birçok olay yaşanıyor ve bu kötü adamlar, kaçırdıkları her kişinin boynunu kesiyor. Cesetleri ise Nora kabilesinin görebileceği ama ulaşamayacağı bir yere, karşı kıyıya bırakıyor ve evet, o cesetler arasında Rost’un kızı da bulunuyor

Rost, yaşanan bu olaylardan sonra Death-Bringer olmak istiyor ve bu dehşeti saçan herkesi öldürmek istiyor. Fakat şöyle bir durum var, bir kez Death-Bringer olan, tekrar Nora kabilesinin bir üyesi olamıyor. Çünkü bu Death-Bringer seviyesi, öldürmek ve sonunda ölmek için görevlendiriliyor. Rost ile o katillerin tamamını öldüremeden, görevi başarısız bir şekilde Nora kabilesinin karşı kıyısına geliyor. İnanılmaz bir şekilde yaralı. Bir avcı, kuralları hiçe sayıp, karşı kıyıya geçip, Rost’u kurtarıyor ve Nora topraklarına geri sokuyor. Teersa ise bunun kurallara karşı olduğunu biliyor ama o da bir nevi kuralları çiğniyor. Yine de Rost’a küçük bir ceza veren Teersa, onu kabileden dışlıyor. Üstüne bir de bizim karakterimizi, Aloy’un sorumluluğunu veriyor. Genişleme paketinin nerede olduğunu görebildiniz mi?

Horizon: Zero Dawn için gelecek muhtemel genişletme paketini tahmin ettik

Rost, Death-Bringer olup, o katillerin peşinden koşması, bana soracak olursanız, oyunun genişleme paketinin konusu olacak. Çünkü bu hikaye anlatılırken Teersa, oyun haritasında bulunmayan birçok bölgeden bahsediyor ve ciddi anlamda detaylı anlatıyor bu hikayeyi. O yüzden, bunu biz bir senaryo genişletme paketi sinyali olarak alıyoruz. Açıkçası, bir genişleme paketi gelecekse bu hikayeyi biz oynamak isteriz. Başka bir karakter ile oynamak, bir Death-Bringer olmak, yeni yeteneklere sahip olup, farklı silahlar kullanmak, Horizon: Zero Dawn için büyük yenilik olacaktır. Peki, siz bu muhtemel Horizon: Zero Dawn genişletme paketi hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce bu senaryo mu gerçekleşecek, yoksa başka bir şey mi? Eğer Horizon: Zero Dawn genişleme paketi hakkında başka bir senaryonuz varsa, merakla bekliyor olacağız.

Sony çatısı altında bulunan tüm stüdyolar ve bu stüdyoların geliştirdikleri oyunlar

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.