Horizon: Zero Dawn devam oyunları, farklı bir ana karaktere sahip olabilir

Horizon: Zero Dawn devam oyunları, farklı bir ana karaktere sahip olabilir

Hani Aloy, PlayStation markasının yüzlerinden biri olacaktı?

Henüz geçen gün inceleme ambargosu kalkan Horizon: Zero Dawn, bildiğiniz üzere Aloy isimli bayan bir karakter ile oynanıyor. Sony, daha önceki açıklamalarında, bu karakterin yeni PlayStation ikonu olacağını belirtmişti. Fakat bugün yapılan yeni bir açıklama kafaları karıştırdı çünkü oyunun geliştirici ekibinde yapımcı olan Angela Gillespie, yaptığı açıklamada, devam oyunlarında ana karakterin Aloy olmayacağını belirtti. Fakat merak etmeyin, bu demek değil ki Aloy komple oyundan gitmeyecek. Angela Gillespie bu konuda, “Bence Aloy, Horizon: Zero Dawn evreninin bir parçası olacak sürekli. Fakat görebileceğiniz gibi oyun içerisinde başka birçok karakter de var. Biz de bu karakterler hakkında oldukça zengin bir geçmişe sahibiz.” dedi. Böylece yapımcı, devam oyunlarında farklı karakterlerin kontrolünü alabileceğimizin sinyalini vermiş oldu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Horizon: Zero Dawn devam oyunları, farklı bir ana karaktere sahip olabilir

Haberimizde bahsettiğimiz yapımcı, açıklamalarına devam etti ve, “Oyun içindeki kabileleri geliştirebilmek için yıllarımızı harcadık. Bu yüzden gelecek oyunlarda, farklı karakterlerin olma ihtimali de var ama Aloy, her zaman için Horizon: Zero Dawn içerisinde kalacak.” dedi. Yani, devam oyunlarında ana karakter olarak Aloy’u göremesek de, oyun içerisinde bir yerlerde karşımıza çıkabilecek. Geliştirici ekip tarafından verilen bu karar, bizce uygun fakat, oyuncuların bu karakter ile kırılmaz bir bağ kurabilmesi için bizce Aloy’un en azından 1 oyun ile daha karşımıza çıkması gerekir. PlayStation evreninin bir Nathan Drake’i olmasını isteriz bizler de bu karakterin.

Horizon: Zero Dawn nedir diye merak ediyorsanız, almak veya almamak konusunda kararsız kaldıysanız, buraya tıklayarak inceleme yazımıza göz atabilirsiniz. Ayrıca haber içerisine bıraktığımız diğer linklerle de oyun ile alakalı en güncel haberlerimize göz atabilirsiniz. Son olarak, yorumlar kısmında da bu oyun hakkındaki düşüncelerinizi belirtebilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyor olacağız efendim.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.