Horizon: Zero Dawn, çıkış gününde 60 FPS olabilir

Horizon: Zero Dawn, çıkış gününde 60 FPS olabilir

İlk gün güncellemesi, oyunun PlayStation 4 Pro sürümünde FPS iyileştirmeleri yapacak.

Horizon: Zero Dawn incelemeleri bu sabah yayımlandı ve biz de dahil olmak üzere herkes çok sevdi. Yalnız, oyunun ilk gün güncellemesi almamış hali PlayStation 4 üzerinde de, PlayStation 4 Pro üzerinde de 30 FPS idi. Biz, oyunu PlayStation 4 Pro üzerinde deneyimlemiştik ve bu 30 FPS değeri, oldukça stabildi. Rahatsız etmemişti. Fakat görülen o ki, geliştirici ekip ilk gün güncellemesi ile oyunun FPS değerini, PlayStation 4 Pro üzerinde geliştirmek istiyor. Aynı Final Fantasy XV geliştiricileri gibi yani. Hatırlayacağınız üzere Final Fantasy XV, PlayStation 4 Pro’da da 30 FPS değeri ile çıkmıştı fakat sonradan gelen bir güncelleme, oyunu 60 FPS yapmıştı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Horizon: Zero Dawn, çıkış gününde 60 FPS olabilir

Bahsetmiş olduğumuz bu ilk gün güncellemesinin içeriği, NeoGAF güvenilir kullanıcılarından bir tanesi olan, thuway cephesinden geldi. thuway, NeoGAF üzerinde yaptığı açıklamada, “Horizon: Zero Dawn, çıkış gününde bir güncelleme alacak. Bu güncelleme, PlayStation 4 Pro desteğinin üzerine kurulacak. İlk gün güncellemesi ardından oyuna bir performans modu eklenecek ve bu performans modu sayesinde oyun daha yüksek FPS değerlerinde çalışabilecek. Ayrıca oyunun 1080p görüntü modunda daha fazla grafik detayı olacak. Bu destek, oyunun hem 1080p, hem de 4K sürümüne gelecek.” dedi.

Hatırlayacak olursanız, Final Fantasy XV için de 60 FPS desteği en başlarda bu şekilde söylenerek gelmişti. Fakat bu performans modu, oyun içerisinde 60 FPS sağlayamayacaksa, küçük bir problem olabilir. Çünkü bu demek oluyor ki, geliştirici ekip bu performans modunda büyük bir ihtimalle FPS limitini kaldıracak. Bu şekilde oyun stabil olmayan FPS değerlerinde çalışabilir. Bu da pek güzel bir deneyim yaratmayacaktır. Sonuçta stabil olan 30 FPS değeri, stabil olmayan 30-50 arası FPS değerinden her zaman daha iyidir. En azından bizlere göre.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.