Horizon: Zero Dawn, önümüzdeki hafta, yepyeni özelliklere kavuşuyor

Horizon: Zero Dawn, önümüzdeki hafta, yepyeni özelliklere kavuşuyor

Guerrilla Games, oyunlarını ciddi anlamda aktif bir şekilde destekliyor. Helal olsun.

Şubat 2017 sonlarına doğru, PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro konsolları için çıkışını gerçekleştirmiş olan Horizon: Zero Dawn, oyuncular tarafından çok sevilmişti. İnceleme puanları bakımından da bekleneni veren Horizon Zero Dawn, çıkışını yaptığı günden beri aktif olarak destekleniyor. Oyunun geliştirici ekibi olan Guerrilla Games, ilk günden beri hem oyundaki hataları düzeltmek için güncellemeler yayımlıyor, hem de oyuna yepyeni özellikler ekliyor. Tüm bunların üzerine, bir de genişletme paketi üzerinde çalışıyorlar.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Tüm bunlar bir yana, birkaç haftadır Guerrilla Games cephesi biraz sessizdi. Bizler de, oyuna olan destek kesildi diye düşünmüştük. Fakat PlayStation Blog üzerinden oyunun topluluk yöneticisi, yepyeni bir açıklama yaptı ve Horizon: Zero Dawn için yepyeni bir güncelleme duyurdu. Yapılan duyuruya göre, bu güncelleme ile birlikte oyundaki hatalar düzeltilmeye devam edilecek ve yepyeni özellikler eklenecek. Birazdan bahsedeceğimiz bu özellikler, genelde oyunun fotoğraf modu üzerinde yapılacak.

Horizon: Zero Dawn Horizon Zero Dawn

Guerrilla Games ekibinin topluluk yöneticisi, açıklamasına öncelikle görsellerden başladı. Evet, bu isim, Twitter üzerinde paylaşılan, en iyi Horizon Zero Dawn görsellerini seçti ve PlayStation Blog üzerinde yayımladı. Eğer dilerseniz, topluluk yöneticisi tarafından seçilmiş olan bu görselleri, hemen yukarıdan ve hemen aşağıdaki galerimizden görebilirsiniz. Eğer görsellere bakacak olursak, oyuncuların gerçekten yaratıcı olduğunu söyleyebiliriz.

Şimdi, eğer isterseniz, oyuna gelecek olan güncellemeden bahsedelim biraz. Bahsettiğimiz bu güncelleme, önümüzdeki hafta indirmeye açılacak ve sürümün adı 1.20 olacak. Bu güncelleme ile fotoğraf moduna yepyeni özellikler eklenecek. Eklenen özellikler, 3 yeni filtre, ekrandaki ızgaraları görebilme imkanı ve görselin üzerine “Greetings From” metni ekleme olacak. Fakat bunlar, fotoğraf moduna gelecek olan tek özellikler değil. En güzellerini, en sona sakladık.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Bahsettiğimiz yeni güncelleme ile Horizon: Zero Dawn fotoğraf modunda, karakterimiz poz verebilecek. Sadece poz değil, karakterimizin bakışlarını da değiştirebileceğiz ve kameraya bakmasını sağlayabileceğiz. Açıkçası bu özellik, benim oyunun çıktığı günden beri beklediğim tek fotoğraf modu özelliği idi. Bu yüzden, oldukça mutlu oldum yaşanan bu gelişmeden ötürü. Eğer dilerseniz, hemen aşağıdaki galerimizden, bu yeni özellikleri görebilirsiniz. Oyunun topluluk yöneticisi, oyuncular için yeni özellikleri göstermiş!

1.20 güncellemesi ile Horizon Zero Dawn, sadece fotoğraf modu özelliklerine kavuşmayacak. Açıklamalara göre, geliştirici ekip, oyunculardan gelen geri bildirimleri bayağı bir dikkate almış. Çünkü şimdi bahsedeceğimiz yeni özellikler ve hata düzeltmeleri, oyuncuların büyük bir şekilde istediği şeyler idi. Öncelikle, bu güncelleme ardından kamera/nişan hassaslığını daha detaylı bir şekilde değiştirebileceğiz. Böylece daha rahat bir kontrol sağlayacağız oyunda. Ayrıca, haritadaki simgeleri de eğer dilersek azaltabileceğiz. Çünkü haritaya, simgeleri açıklayan bilgiler eklenecek ve eğer istersek, istediğimiz simgeyi kapatabileceğiz. Oyunun haritasının, simge açısından, çok kalabalık olduğunu göz önünde bulundurursak, bu yeni özelliğin çok kullanışlı olacağını söyleyebiliriz.

Önümüzdeki hafta indirmeye açılacak olan yeni Horizon: Zero Dawn güncellemesi, saydığımız tüm bu yenilikler haricinde, belki de yüzlerce farklı iyileştirme yapılacak. Güncelleme ile yapılacak olan tüm değişiklikleri, buraya tıklayarak görebilirsiniz. Fakat aklınızda bulundurun, tıklayacağınız linkte birkaç spoiler görebilirsiniz. Eğer oyunun senaryosunu henüz bitirmediyseniz, dikkatli okumanızı öneriyoruz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Call of Duty: WWII Ön İnceleme yazımıza, Outlast 2 inceleme yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.