Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Mahmut Emin Uluç, Editör Yazım tarihi: 28.08.2021

Guerilla Games’in geliştirdiği Horizon Forbidden West 2022’de çıkmasını bekliyoruz. Oyunun yayıncılığını yapan Sony’den muazzam bir haber geldi. Horizon Forbidden West Türkçe altyazıyla birlikte çıkış yapacak. Artık PlayStation’a özel olan oyunlar için Türkçe altyazı sıradan bir hale geliyor.

Horizon Forbidden West Türkçe altyazıyla 18 Şubat 2022’de geliyor

Horizon Forbiden West, PlayStation 5 ve PlayStation 4 için 18 Şubat 2022’de çıkış yapacak. Ayrıca oyunun ön siparişe de 2 Eylül 2021’de açılacağıda biliniyor. Kısaca 2 Eylül’de oyunun fiyatı da belli olacak diyebiliriz. Oyunun fiyatı umarız uygun olur. PlayStation Türkiye’nin resmi paylaşımını buradan görebilirsiniz.

Geçtiğimiz günlerde yapılan Gamescom Opening Night Live etkinliği sırasında Guerrilla Games, oyunun 18 Şubat günü piyasaya sürüleceğini doğruladı. PlayStation Blog’daki yeni bir gönderide oyun direktörü Mathijs de Jonge açıklamalar paylaştı. Açıklama küresel COVID-19 pandemisinin geliştirmeyi etkilediğini ve bunun sonucunda ekibin planlanan 2021 sürümünü gerçekleştiremeyeceğini açıkladı. “Horizon Forbidden West, önemli bir dönüm noktasını geçmişti. Ancak gelişimin son aşamasına geldiğimiz zaman oyunu istediğimiz kalite düzeyine getirip getiremeyeceğimiz biraz belirsiz kaldı” dedi Jonge. Ek olarak şunları söyledi “Ekibimizin küresel salgından büyük ölçüde etkilenmesi şaşırtıcı değil. Ekbimizi güvende tutarken ve sağlıklı bir iş/yaşam dengesine öncelik veriyoruz. Yeni iş akışlarına, protokollere ve diğer zorluklara uyum sağlıyoruz.”

“Aloy ve arkadaşlarıyla bir araya gelmeyi, hikayesini, yeni ve daha tehlikeli dünyayı keşfetmeyi beklediğinizi biliyoruz. Tutkunuz, hayran çalışmanız, cosplayiniz, sanal fotoğraflarınız ve videolarınız hepimiz için dünyanın anlamına eşdeğer.”

Horizon Forbidden West 18 Şubat 2022’de PS4 ve PS5 için çıkış yapacak. Oyunun fiyatı ise 2 Eylül’de belli olacak. Oyunun elbette Türkçe altyazıyla gelmesi bizi sevindirdi. Umarız oyunun fiyatı herkesi memnun edecek cinsten olur.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.