avatar
Yazar: Aslı Hürüze Arı, Editör Yazım tarihi: 27.05.2021

Horizon Forbidden West, ilk oyunun başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra gelişmeye başladı. Serinin 2. oyunu olan ve geçtiğimiz yıl duyurulan Horizon Forbidden West, görünüşe göre kıyamet sonrasında bir ABD batı kıyısında yer alan ve harabelerinin ortasında geçen, çok sevilen Horizon Zero Dawn’ın doğrudan devamı niteliğinde. Heyecanın dorukta olacağı düşünülen Horizon Forbidden West için resmi bir çıkış tarihi olmasa da geliştirici Guerrilla Games, oyunu 2021 yılında PlayStation konsolları için çıkarmayı planladıklarını açıkladı. Horizon Forbidden West’in duyuru fragmanı geçtiğimiz aylarda yayımlanmıştı. Şimdi ise, bir Horizon Forbidden West oynanış görüntüsü duyurusu yapıldı.

Horizon Forbidden West PS5’teki oynanış görüntüleriyle geri dönüyor

Horizon Forbidden West, fragmanda görüldüğü üzere düzinelerce yeni makinenin yanı sıra barışçıl ve düşman kabilelere de sahip olacak. Bu kabilelerden biri makinelerin nasıl geçersiz kılınacağını ve savaşta nasıl kullanılacağını keşfediyor. Red Blight mantarlarının Forbidden West topraklarını sarması üzerine hava kontrolden çıkıp vahşi yaşamı boğuyor. Horizon Forbidden West’in ilk oynanış videosu State of Play canlı yayınında oyuncularla paylaşılacak. Yayın, 27 Mayıs 2021 gecesi, Türkiye saatleri ile saat 00.00’da yapılacak. Kahramanımız Aloy’un gözünden 20 dakikalık özel yayında, oyunun PS5 sürümünden alınan 14 dakikalık yepyeni Horizon Forbidden West oynanış görüntüleri yer alacak.

Yönetmen Mathijs de Jonge, oyunun ilk oynanış gösterimi için “Yaklaşık 11 ay önce PlayStation 5 Vitrini sırasında Horizon Forbidden West’in ilk bakışını gösterdik ve şimdi daha fazlasını göstermekten heyecan duyuyoruz ” ve, “Bu ortaya çıkan gerçek bir ekip çalışması oldu ve size neler sakladığımızı göstermek için çok heyecanlıyız. Horizon Zero Dawn’dan beri bizimle ve Aloy’la birlikte olsanız da bu inanılmaz dünyayı yeni tanımaya çalışıyor olsanız da, bu büyük kilometre taşını sizinle paylaşmak istiyoruz ve en sevdiğiniz anları ve tepkileri görmek için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.