Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Serhan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 01.06.2021

28 Mayıs 2021 tarihinde oynanış videosu yayımlanan Horizon Forbidden West için çıkış tarihi muhtemelen önümüzdeki günlerde açıklanacak. Guerrilla Games geçtiğimiz hafta yayımladığı oynanış videosunda gösterdiği muazzam grafiklerle oyunculardan büyük övgü toplamış ve genel bir heyecan yaratmıştı. Ancak, çoğunluk tarafından 2021 yılının sonunda çıkması beklenen oyun için yayımlanan videoda bir çıkış tarihi belirtilmedi. Bu durum yüzünden oyuncular, oyunun beklenenden daha geç bir tarihe çıkacağı endişesine kapıldılar. Guerrilla Games ise bu endişelere kulak verip resmi Twitter hesabından konuyla ilgili açıklama yaptı.

Horizon Forbidden West çıkış tarihi ne zaman?

Horizon Forbidden West için oynanış videosu YouTube platformunda PlayStation şirketinin resmi hesabından yayımlanmıştı. Yayımlanan videoda beklenenin tersine çıkış tarihi ile ilgili herhangi bir şey söylemeyince, oyuncuların aklında bazı soru işaretleri oluştu. Ancak, yayından hemen sonra Guerrilla Games bunu fark etmiş olacak ki resmi Twitter hesabından konuyla ilgi bir açıklamada bulundu. Gönderide, henüz ellerinde bir çıkış tarihi olmadığını ama geliştirme sürecinin sorunsuz bir şekilde devam ettiğinin ve çok yakında  konu hakkında yeni gelişmeleri açıklayacaklarını iletti. Bu bize pek net bir şey söylemese de, yakında iyi kötü bir haber alacağımızı bilmek ve oyuncuları dinleyip onlara geri dönüş yapan bir yapımcı görmek her zaman güzel.

Yayımlanan videoda gösterilen grafiklerle gözlerimizi bayram ettiren Horizon Forbidden West şu an için bir PlayStation özel oyunu ve sadece PlayStation 4 ve PlayStation 5 konsollarına çıkış yapacak. Ancak bir önceki Horizon oyunu Horizon Zero Dawn gibi ilerleyen zamanda oyunun PC platformuna da gelmesi oldukça muhtemel görünüyor, sadece biraz uzun beklemeniz gerekebilir. Umarız oyunun çıkış tarihi beklediğimizden çok uzak değildir.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.