Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 26.08.2021

Geçtiğimiz haftalarda Horizon Forbidden West oyununun erteleneceği sizlere söylemiştik. Bu haber bugün resmileşti. Ne yazık ki Horizon Forbidden West Şubat 2022 tarihinde çıkış yapacak.

“Ekibimizin küresel salgından büyük ölçüde etkilenmesi şaşırtıcı değil.”

Gamescom Açılış Gecesi Canlı etkinliği sırasında Guerrilla Games, oyunun 18 Şubat günü piyasaya sürüleceğini doğruladı. PlayStation Blog’daki yeni bir gönderide oyun direktörü Mathijs de Jonge açıklamalar paylaştı. Açıklama küresel COVID-19 pandemisinin geliştirmeyi etkilediğini ve bunun sonucunda ekibin planlanan 2021 sürümünü gerçekleştiremeyeceğini açıkladı. “Horizon Forbidden West, önemli bir dönüm noktasını geçmişti. Ancak gelişimin son aşamasına geldiğimiz zaman oyunu istediğimiz kalite düzeyine getirip getiremeyeceğimiz biraz belirsiz kaldı” dedi Jonge. Ek olarak şunları söyledi “Ekibimizin küresel salgından büyük ölçüde etkilenmesi şaşırtıcı değil. Ekbimizi güvende tutarken ve sağlıklı bir iş/yaşam dengesine öncelik veriyoruz. Yeni iş akışlarına, protokollere ve diğer zorluklara uyum sağlıyoruz.”

“Aloy ve arkadaşlarıyla bir araya gelmeyi, hikayesini, yeni ve daha tehlikeli dünyayı keşfetmeyi beklediğinizi biliyoruz. Tutkunuz, hayran çalışmanız, cosplayiniz, sanal fotoğraflarınız ve videolarınız hepimiz için dünyanın anlamına eşdeğer.”

“Bugün, uzun zamandır beklenen devam oyunumuzun 18 Şubat 2022‘de hem PlayStation 4 hem de PlayStation 5‘e geleceğini doğrulamaktan mutluluk duyuyoruz. Ön siparişler 2 Eylül 2021‘de başlıyor.” De Jonge ayrıca, geriye dönük uyumluluk yoluyla PS5 kullanıcıları için 60 fps modu ekleyecek güncellemeyi resmi olarak doğruladı.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.