Hori, Nintendo Switch için Nintendo GameCube kontrolcülerini duyurdu

Hori, Nintendo Switch için Nintendo GameCube kontrolcülerini duyurdu

Efsanevi oyun için, efsanevi kontrolcü gerek!

Oyun konsollarının donanımı ve oyunları bir yana kontrolcüleri de çok önemli bir kriter. Öyle ki Nintendo Entertainment System konsollarının o meşhur kontrolcüleri oyuncular arasında bir ekol haline geldi. Oyunlar ya da oyuncularla ilişkili bir şeyler tüketirken mutlaka gördüğünüz sembollerden biri haline geldi. Oynanış rahatlığı sunması bakımından da çoğu oyuncu için mühim bir ekipman. Durum bu şekildeyken aksesuar markası Hori, bu fırsatı kaçırmadı ve Nintendo Switch için Nintendo GameCube kontrolcülerini görücüye çıkardı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Hori, Nintendo Switch için Nintendo GameCube kontrolcülerini duyurdu

Hori, Nintendo Switch için özel tasarım Nintendo GameCube kontrolcülerini duyurdu

Kontrolcüler oyuncular tarafından her zaman bir tartışma konusu olmuştur. Hangi kontrolcünün en iyi performans verdiği ve rahat olduğu konusunda çetin muhabbetler hep dönmüştür. Fakat genel kanı Xbox kontrolcülerinin özellikle de birinci kişi nişancı oyunları için oldukça rahat olduğu yönünde. Eh, oyun piyasası sadece bu tip kitleden ibaret değil. Arena tarzı dövüş oyunları için en iyi kontrolcü neydi? Hiç şüphesiz Nintendo GameCube.

Super Smash Bros.’un Nintendo GameCube sürümü çıkış yaptığında sektöre sert bir giriş yapmıştı. Oturaklı kontroller, havalı hareketler, farklı oynanış ve önceki oyunlarından tanıdığımız karakterler ile birlikte Super Smash Bros., gerçekten de eğlenceli saatler vadetmişti. Devam oyunları diğer Nintendo konsollarına getirilse de Nintendo GameCube sürümü bir başkaydı. Çünkü Nintendo GameCube kontrolcüsü resmen Super Smash Bros. için tasarlanmıştı. Oturaklı kontrollerin yanında bir de ergonomik bir kontrolcü ile oyun resmen tadından yenmiyordu.

Bu apaçık bir gerçekken ve Nintendo Switch için Super Smash Bros. Ultimate yoldayken oyun piyasasının bu kesimi sessiz kalamazdı. Oyuncular için aksesuarlar üreten şirket Hori, bu fırsatı kaçırmak istemeyenlerden olacak ki Nintendo Switch ile tamamen uyumlu kontrolcülerini resmi Twitter hesabından paylaştı. Üstelik bunlar sıradan kontrolcüler de değillerdi. Özel tasarım Mario, Pikachu ve Zelda kontrolcüleri gün yüzüne çıkmış oldu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Kontrolcülerin tasarımı şahane görünüyor. Super Smash Bros. üzerinde de denemek için sabırsızlanıyoruz. Fakat bu ekipmanlarda ufak bir problem var. Hiç biri kablosuz değil ve USB girişi ile konsola bağlanmak zorunda. Birden fazla kişi için fazladan kontrolcü bağlamak istiyorsanız bir adaptör kullanmanız gerekiyor. Fakat öte yandan kontrolcüler üzerinde yeniden çalışıldı ve eskisinden daha iyi hale getirildi. Şiddetli ve seri tuş basışlarına karşı donanımlaştırıldı. Üstelik bu kadar da değil Windows 10, 8.1, 8 ve 7 bilgisayarlarınızda da kusursuz çalışıyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.