Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 17.09.2020

Warner Bros Games ekibi, çok sevilen bir serinin yeni bir oyununu duyurdu. Hogwarts Legacy, öncelikle PlayStation sunumu esnasında duyuruldu ve şimdi de Warner Bros Games ekibi tarafından detaylandırıldı. Serinin hayranları, Hogwarts tecrübesini tam anlamıyla bir öğrenci olarak yaşayacak. Yani, açık dünya, RPG ve aksiyon ögeleri bulunuyor yolda olan yapım içerisinde. Dahası da, her ne kadar PS5 için gösterilmiş olsa da, sadece PS5 için gelmeyecek.

Hogwarts Legacy detayları duyuruldu

Hogwarts Legacy için tam anlamıyla olmasa da bir çıkış tarihi de verildi. Verilen bilgilere göre yapım 2021 yılı içerisinde biz oyuncuların beğenisine çıkacak. PlayStation 5, PlayStation 4, PlayStation 4 Pro, Xbox Series X, Xbox Series S, Xbox One konsolları ve PC platformları için çıkış yapacak. Ayrıca, Avalanche tarafından geliştirilen yapım, Warner Bros. Games tarafından Portkey Games etiketi altında yayınlanacak.

Warner Bros. Games Başkanı David Haddad, "Hogwarts Legacy, oyunculara Büyücülük Dünyasındaki diğer hiçbir şeye benzemeyen RPG oynanışıyla ilgili kendi deneyimleri üzerinde kontrol sağlıyor ve bu, Portkey Games etiketinde hayranların ilgisini çekmeye devam edecek. Avalanche, bu zengin ve derin dünyaya, aksiyon ve sihirle dolu, hem hayranların hem de oyuncuların ilgisini çekmek için ayrıntılı, gizemli bir hikayeye hayat verdi." dedi.

Avalanche Studio Genel Müdürü John Blackburn, "Böylesine muhteşem bir franchise üzerinde çalışmak büyük bir onur ve ekip, hem Harry Potter hem de RPG hayranlarının keyif alacağı otantik bir Büyücülük Dünyası deneyimi sunmaya kendini adamıştır. Hogwarts Legacy çok özel çünkü oyuncuların kendilerini karmaşık karakterlerle ve tabii ki sihirle dolu yeni bir anlatıma kaptırmalarına izin veriyor." şeklinde bir yorum yaptı.

Hogwarts Legacy oyuncuları, hikayenin en zirve noktasına ulaştıklarında tam anlamıyla bir büyücü veya cadı olabilecek. Büyülerde ustalaşacak, iksirler hazırlayacak, fantastik canavarları evcilleştirerek büyülü yeteneklerini geliştirecek ve bunlar daha sadece başlangıç olacak. Hikaye boyunca, bizlere büyücülük dünyasının unutulmuş geçmişinden gelen tehlikeler gösterilecek. Bu kadarla da kalmayacak, bizlere geniş ve kapsamlı bir dünya da sunacak. Açık dünyasında, Hogwarts'ın da dışına, Yasak Orman ve Hogsmeade Köyü bigi hem yeni hem de tanıdık büyülü yerlere gideceğiz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.