Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 06.03.2021

Hogwarts Legacy oyununda geliştirici olan Troy Leavitt, geçtiğimiz ay eski YouTube kanalıyla ilgili tartışmanın internette patlaması sonrasında Avalanche Software’den istifa etti. Bugün, Twitter’dan bir açıklama yapan Troy Leavitt, ekiple yollarını ayırmaya karar verdiğini ve söz konusu kanala yakın zamanda yükleyeceği yeni bir videoda, daha fazlasını açıklayacağını söyledi. Troy Leavitt’in Youtube kanalı, çoğunlukla Hogwarts Legacy oyununa ait geliştirme videoları bulunduruyor. Ancak, bu videolardan bir tanesi, Troy Leavitt’in işini kaybetmesine sebep oldu.

Hogwarts Legacy oyunundaki Troy Leavitt isimli geliştirici tartışmalardan sonra istifa etti

Geçtiğimiz günlerde yaptığımız haberde, Troy Leavitt hakkındaki tartışmalardan da bahsetmiştik. Geliştiricinin, Youtube kanalı için hazırladığı, sosyal adaleti eleştiren ve MeToo hareketini küçümseyen aşırıcı videolar, ortalığı karıştırdı. İşin gerçek yüzü, düşündüğümüzden daha da farklı olabilir. Bahsi geçen videoların ortaya çıkması ile birlikte, Troy Leavitt ile ilgili ortaya atılan iddiaların ardı arkası kesilmedi. Bu iddiaların içinde kadın düşmanlığından tutun, cinsel tacize kadar çeşitli iddialar var.

İstifa eden geliştiriciden gelen açıklama, tamamen ayrı bir gariplik. Troy Leavitt, Warner Bros. şirketine başvuru yaparken Youtube kanalını gösterdiğini ve bunun bir problem olmayacağı yanıtını aldığını söyledi. Geliştirici hakkındaki iddialar ve Harry Potter serisinin yaratıcısı J. K. Rowling meselesinde bir açıklama gelmemesi nedeniyle, ResetEra isimli video oyun forumu,  Hogwarts Legacy ile ilgili başlık açmayı oyun çıkana kadar yasakladı.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.