Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 15.03.2021

Eski Warner Bros. Games geliştiricisi Troy Leavitt, söz verdiği gibi, Hogwarts Legacy stüdyosu Avalanche Software’den ayrılışını anlatan bir video ile istifa açıklaması yaptı. Videoda, eski meslektaşlarına Zoom üzerinden yaptığı veda konuşmasını ve kendisine ait istifa mektubunu da paylaştı. Troy Leavitt, geçtiğimiz sene boyunca ailevi problemler yaşadığını ve Warner Bros. ekibinin, bu konuda kendisine yardımcı olduğunu söyledi. Yaşadığı bu problemlerin, istifaya giden yolu açtığını da ekledi.

Hogwarts Legacy eski geliştiricisi yaptığı istifa açıklaması ile ne anlattı?

Troy Leavitt yazdığı mektupta, “Maalesef, şubat ayının başından bu yana benim tarafımdaki işler ciddi şekilde kötüleşti. Şimdi, durumu kronik olarak görüyorum ve bu durumun öngörülebilir gelecekte, bana büyük problemler çıkarmasının muhtemel olduğunu düşünüyorum.” dedi. İstifasına yol açan olayların zaman çizelgesini tartışan Troy Leavitt, Youtube kanalında yayımladığı tartışmalı videoları, ailevi problemler yaşadığı dönemin hemen ardından hazırladığını belirtti.

Eski geliştirici, Youtube yüzünden yaşadığı olaylara öncelik vermediğini, önceliği ailevi problemlerine verdiğini söyledi. Ayrıca, ailevi problemlerini çözememesinden dolayı istifa ettiğini, kendisi hakkında ortaya atılan iddiaların istifasına sebep olmadığını, bu iddiaların sadece istifa etme kararını kolaylaştırdığını anlattı. Son olarak Troy Leavitt; Avalanche Software, Warner Bros. Games ve Hogwarts Legacy projesinde beraber çalıştığı diğer geliştiricilerden en sıcak duygularla ayrıldıklarını söyledi. Troy Leavitt, emekliliğinde kendisine ait bir roman serisi oluşturacağını da ekledi.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.