Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 14.08.2022

Şirket Twitter'da yaptığı paylaşımda şunları söyledi: "Hogwarts Legacy 10 Şubat 2023'te PlayStation, Xbox ve PC için piyasaya sürülecek. Nintendo Switch lansman tarihi yakında açıklanacak. "Ekip olarak oyunu oynamanız için heyecanlıyız, ancak mümkün olan en iyi oyun deneyimini sunmak için biraz daha zamana ihtiyacımız var."

Avalanche'ın hesabında yayınlanan bir videoda, oyunun topluluk yöneticisi Chandler Wood "Oyunun 2022'den sonraya ertelenmesi sizi hayal kırıklığına uğratmış olabilir, ancak sonunda size dört gözle bekleyebileceğiniz bir çıkış tarihi vermekten heyecan duyuyoruz" dedi. Hogwarts Legacy ile ilgili resmi haberlere ulaşmak zor olsa da, hevesli hayranlar eski görüntüleri ve oyunun resmi web sitesini inceleyerek yeni bilgiler bulmaya çalışıyorlar.

Hatta bir hayran Hogwarts Legacy web sitesindeki gizli dosyalara erişmeyi başararak oyunun Koleksiyoncu ve Deluxe Sürümlerinin içeriğini ortaya çıkardı. Avalanche Software (Disney Infinity) tarafından geliştirilen oyun, oyuncuları Hogwarts'ın ötesinde yeni ve tanıdık yerlere götüren bir açık dünya RPG'si olarak tanımlanıyor ve "yazılı olmayanları yaşayıp büyücülük dünyasının gizli bir gerçeğini ortaya çıkarmak için tehlikeli bir yolculuğa çıkıyorlar".

Warner's Portkey Games etiketi altında yayınlanacak olan Hogwarts Legacy'nin başlangıçta 2021 yılında PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC için yayınlanması planlanıyordu. Ancak geçen yıl Warner Bros oyunun çıkış tarihini 2022'ye erteledi. Oyun şimdi 2023 yılında yayınlanacak.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.