Hogwarts Legacy cinsiyet ekranında transseksüel karakter yapılabilecek

Hogwarts Legacy cinsiyet ekranında transseksüel karakter yapılabilecek

J. K. Rowling yine yerinde duramadı.

Harry Potter serisinin son çıkan video oyunu olacak Hogwarts Legacy, içerisinde transseksüel karakter seçebilme ekranı ve transseksüel karakterler barındıracak. Karakter tasarım ekranı, oluşturacağınız karakterin cinsiyetine bakmaksızın istediğiniz sesi seçebilmenizi sağlayacak. Zaten, oyun içerisinde cinsiyet, vücut tipi olarak geçiyor. Seçebileceğiniz iki adet vücut tipi mevcut. Bunlar, Wizard ve Witch olacak. Yani, isteyen sihirbaz, isteyen de cadı olacak. Seçtiğiniz vücut tipine göre okulda yerleşeceğiniz yurt değişecek.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Hogwarts Legacy içerisinde transseksüel karakter görebileceğiz

Son zamanlarda çıkan birçok oyun, cinsiyet seçimini direkt olarak sunmaktan kaçınıyor. Bunun yerine, ya cinsiyet kelimesinin yerine zamir kullanıyorlar ya da başka seçenekler sunuyorlar. Ancak, konu Harry Potter efsanesinin yaratıcısı J. K. Rowling olunca, işler bir tık değişiyor. J. K. Rowling’in geçtiğimiz günlerde transseksüel insanlar hakkında yaptığı açıklamalar, çoğu kesim tarafından ofansif bulundu. Hatta, Harry Potter aktörlerinden transseksüel bireylere destek açıklamaları geldi.

Bugünün haberi ise daha farklı. Hogwarts Legacy yapımcılarından Troy Leavitt’e ait bir Youtube kanalında, sosyal adaleti eleştiren ve MeToo hareketini küçümseyen aşırıcı videolar bulundu. Bunun üzerine, ResetEra isimli video oyun forumu,  Hogwarts Legacy ile ilgili başlık açmayı oyun çıkana kadar yasakladı. Oyun dünyasının önemli habercilerinden Jason Schreier’e göre, oyun içerisinde transseksüel karakter seçilebileceğinin sızıntısı, kasıtlı olarak yapıldı. Jason Schreier’in daha önce ilettiği bilgilere göre oyunun yapımcı stüdyosu Avalanche Software, J. K. Rowling’in sözlerinin oyuna gölge düşürmesinden korkuyormuş.


Hogwarts Legacy
   Haber  |  Öne Çıkanlar 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.