Hitman serisinin geleceği belli oldu

Hitman serisinin geleceği belli oldu

Square Enix kritik bir karar verdi ve oyuncular bu karardan memnun kalacaktır.

Mayıs 2017 başlarında çok sürpriz bir haber almıştık ve Square Enix şirketinin, Hitman geliştirici ekibi ile bağını kestiğini öğrenmiştik. Tabii durum böyle olunca, serinin hakları da dağılmıştı. Serinin haklarının şu an geliştirici ekipte mi, yayıncı ekipte mi olduğu kesin olarak bilinmiyor ama yayıncı ekip, serinin devam etmesini istiyor. Square Enix patronu, “Serinin devam etmesi için elimizden geleni yapacağız.” dedi bu konuda. Bu durumda, Hitman serisine ne olacağı yine de tam bilinmiyor. Seri, başka bir yayıncıya veya geliştiriciye satılabilir şu an. Fakat her şekilde serinin devam edeceğini biliyoruz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Hitman serisinin geleceği belli oldu Square Enix

Bu konuda daha önce, “Almanya’nın en popüler ve en güvenilir haber sitelerinden bir tanesi olan Gamestar, yeni bir rapor yayımladı ve bu rapora göre oyunun hakları, yayıncı ekipte değil, geliştirici ekipte kaldı. Yani, IO Interactive şu an bu oyunun haklarına sahip. Bu da demek oluyor ki, serinin en son oyunu olan HITMAN için planlanan 2. sezon gerçekleşecek. Fakat 2. sezondan sonrası pek parlak görünmüyor. Aynı oyunun 3. sezonu veya farklı bir oyun görür müyüz bilemiyoruz ama, IO Interactive şu an bir yayıncı ile anlaşmalı olmadığı için, yayıncılığı da kendileri yapmak zorunda kalabilirler. Durum böyle olursa eğer, oyunun geliştirilme bütçesinden kısılabilir. Çünkü geliştirici ekip de, geliştirici ekibin ana şirketi de, öyle büyük yerler değil ne yazık ki.” demiştik.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Far Cry 5 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri, fiyatı, videoları ve daha fazlası yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Destiny 2, ilk oyuna ek paket olarak gelmeliydi isimli fikir yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.