Hitman oyununun hakları, IO Interactive ekibinde kalmış olabilir

Hitman oyununun hakları, IO Interactive ekibinde kalmış olabilir

Bu da demek oluyor ki, en azından HITMAN için ikinci sezonu görebileceğiz.

Geçtiğimiz günlerde ortaya yepyeni bir haber düşmüştü. Square Enix, başarılı bir sene geçirmesine rağmen, hatta rekor sayıda bir kazanç sağlamasına rağmen, Hitman serisinin geliştiricileri ile yollarını ayırmıştı. IO Interactive ile yollarını ayıran popüler yayıncı şirket, bu hareketinin ardından da kafalarda çok fazla soru işareti bırakmıştı. En önemli soru ise şuydu: Hitman serisine ne olacak? Eğer oyunun hakları, yayıncı ekipte kalsaydı, piyasaya çıkan son HITMAN oyunu, büyük bir ihtimalle ikinci sezonu göremeyecekti ve birkaç sene ardından, yepyeni bir geliştirici ekip ile devam edecekti seri. Oyun da bayağı değişecekti haliyle. Fakat öyle olmadı!

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Hitman oyununun hakları, IO Interactive ekibinde kalmış olabilir

Almanya’nın en popüler ve en güvenilir haber sitelerinden bir tanesi olan Gamestar, yeni bir rapor yayımladı ve bu rapora göre oyunun hakları, yayıncı ekipte değil, geliştirici ekipte kaldı. Yani, IO Interactive şu an bu oyunun haklarına sahip. Bu da demek oluyor ki, serinin en son oyunu olan HITMAN için planlanan 2. sezon gerçekleşecek. Fakat 2. sezondan sonrası pek parlak görünmüyor. Aynı oyunun 3. sezonu veya farklı bir oyun görür müyüz bilemiyoruz ama, IO Interactive şu an bir yayıncı ile anlaşmalı olmadığı için, yayıncılığı da kendileri yapmak zorunda kalabilirler. Durum böyle olursa eğer, oyunun geliştirilme bütçesinden kısılabilir. Çünkü geliştirici ekip de, geliştirici ekibin ana şirketi de, öyle büyük yerler değil ne yazık ki.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, E3 2017 sırasında görmek istediğimiz oyunlar yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.