Hitman geliştirici ekibi IO Interactive, Square Enix ile ayrıldı

Hitman geliştirici ekibi IO Interactive, Square Enix ile ayrıldı

Hitman serisine ne olacak acaba?

2009 senesinden beri birlikte çalışan iki ekip, IO Interactive ve Square Enix, bugün ayrıldı. Hitman serisinin geliştirici ekibi olan IO Interactive, şimdi herhangi bir yayıncı ekibi olmadan yoluna devam ediyor. Fakat Hitman geliştiricilerinin ana şirketi olan Eidos Interactive, ekipleri için yeni partnerliklere açık olduklarını belirtti. Yani, Ubisoft, Sony, Microsoft veya EA gibi yayıncı firmalardan bir tanesi adım atarsa ve geliştirici ekibi bünyesine katarsa, artık yeni Hitman oyunlarını, bu yayıncıların elinden görebiliriz. Eğer ekibi bünyelerine almak isteyen kimse çıkmazsa, ne olacağı şu an bilinmiyor. Hitman geliştiricileri, büyük sayılabilecek bir ekibe sahip. Yalnız kalmaları halinde, ekiplerini küçültmeye gidebilirler diye düşünüyoruz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Hitman geliştirici ekibi IO Interactive, Square Enix ile ayrıldı

Tabii Square Enix her ne kadar geliştirici ekiple yollarını ayırmış olsa da, Hitman serinin haklarının kimin üzerinde olduğu şu an tam olarak bilinmiyor. Bu yüzden, seriye de tam olarak ne olacağını bilmiyoruz. Eğer serinin hakları, Square Enix ekibinde ise bu seri için yeni bir geliştirici ekibi bulmak isteyeceklerdir. Aksi taktirde, seri sonlanmış olacak. Ayrıca, Square Enix ekibinin almış olduğu bu karar da oldukça ilginç. Çünkü ekip, finansal raporlarında, rekor seviyede kazanç sağladıklarını belirtmişti. Yani, iki ekibin yollarını ayırmasının para nedenlerinden olduğunu da sanmıyoruz. Yine de gelişmeleri, sizlere aktarıyor olacağız.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, E3 2017 sırasında görmek istediğimiz oyunlar yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.