Hines: “The Elder Scrolls Online’ı yeni nesil konsollara uyarlamak daha kolay!”

Hines: “The Elder Scrolls Online’ı yeni nesil konsollara uyarlamak daha kolay!”

Bethesda'dan, Elder Scrolls Online geliştirme süreciyle ilgili açıklamalar.

Bethesda‘nın geliştirdiği The Elder Scrolls Online, PC, PS4 ve Xbox One için çıkacak. Firmanın Başkan Yardımcısı Pete Hines, PC’den diğer platformlara uyarlamanın, PS3’den veya Xbox 360’dan uyarlamaya göre çok daha kolay olduğunu belirtti, ama tabiki hala kolay bir iş değil.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

The-Elder-Scrolls-Online-gameplay-3OXM ile konuşan Hines, “Gerçekten kolay değil, ama kesinlikle daha kolay. Sony veya Microsoft‘u kötülemeye çalışmıyorum, ama PC’nin yüksek kalite ve mimarisi var. Ama hala geliştirme sürecindeler, henüz bitmediler, geliştirilmesi daha kolay.” dedi.

Fakat, Hines, bu iki yeni nesil konsola kodlamak daha kolay dese de, Xbox One ve PS4’e geliştirme sürecinde, çelişki ve problemler olduğunu da ekledi. “Bu iki konsol birbiriyle oynamıyor. PC ve Mac beraber oynuyor, ama Xbox One, kendi sistemine, PS4 kendi sistemine sahip. Bu çapraz platform adeta bir kabus.”

Xbox One geliştirme sürecine özel olarak Hines, “Xbox One’a geliştiriyor muyuz? Evet. Güzel işler yapmamızı sağlayan, sağlam bir makine olması gerçekten hoş.” dedi.

Bizi takip etmeye devam edin..

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.