Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 05.02.2021

Pokemon serisi, birçok oyuncunun kırmızı çizgisidir. Animesi ve mangası bir yana, oyunları apayrı bir hikaye ve macera sonuçta. Pokemon yetiştirmek, onlarla ilgilenmek ve daha nicesi, oyunlarda mevcut olan sistemler arasında. Bu haberimize konu olan bir Pokemon oyuncusu, hile yaparak elde ettiği Sobble isimli Pokemon’u satarak dolandırıcılık yaptığı için tutuklandı.

Hile ile elde ettiği Pokemon satışı ile dolandırıcılık yaptı

23 yaşında Japon bir genç adam olan bu kişi, hile ile Sobble elde etti. Bunu ise, 4400 yen, yani yaklaşık 300 TL gibi bir fiyat karşılığında sattı. Ortaya çıkan bilgilere göre, bu adam şu zamana kadar bu şekilde 1,1 milyon yen kazanmayı başarmış. Bu da, 74.000 TL civarlarında bir miktara karşılık geliyor. The Pokémon Company tarafından ise geçtiğimiz hafta, “Bazı kullanıcıların yasa dışı bir şekilde değiştirilmiş veriler kullanarak Pokémon Sword Shield ve Pokémon Home oynadığını doğruladık. Kullanıcılarımızın gönül rahatlığıyla eğlenebilmeleri için dolandırıcılık ve sinir bozucu eylemleri düzenli olarak izleyip bunlara gerekli yanıtları vereceğiz. Pokémon serisine devam eden desteğinizi dört gözle bekliyoruz.” demişti.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.