Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 30.12.2016

Kojima: "Bu yıl Death Stranding'i duyurabildiğim için çok mutluyum."

92593761

2016 yılını çok yakında bitiyoruz. Özellikle ülkemiz için çalkantılı ve mutsuz bir yıl olarak geçtiğini, Dünya çapında ise çok önemli isimlerin vefat etmesi nedeniyle insanların bu yılı pek sevdiğini söyleyemeyiz. Yine de biri var ki, o 2016'dan oldukça memnun: Hideo Kojima.

Hideo Kojima - Metal Gear - Konami üçgeninde yaşanan problemler ve akabinde Metal Gear ve Konami'nin bir yana, Hideo Kojima başkanlığında yeni Kojima Productions ile onlara sahip çıkan Sony'nin diğer yana geçmesiyle kesin bir ayrılık yaşandı ve iki tarafında sahip oldukları düzende bazı değişiklikler olmaya başladı. Kojima'nın tarafına dönecek olursak, 2016 yılının ikinci yarısı o ve onun yeni oyunu hakkında ilgi çekici ve önemli bilgilerle geçti. Sanıyoruz ki bu haberlerden mutlu olan Hideo Kojima, “2016 senesi benim için oldukça çalkantılı bir seneydi. Yeni bir stüdyo açtık, yeni bir oyun planladık, yeni ekip arkadaşları edindik ve kendimize bir oyun motoru bulduk. Tüm bunları çok kısa bir süre içerisinde yapmamız gerekti fakat, gerçekten bu sene Death Stranding’i duyurabildiğim için çok memnunum.” diyerek içinde bulunduğumuz yılın da özetini yapmış oldu.

The Game Awards 2016'da Ömür Boyu Başarı ödülünü alan Hideo Kojima'nın, oyunculara yollamış olduğu yeni yıl tebriğini de buradan okuyabilirsiniz. Bizde VG247 Türkiye ailesi olarak yeni yılınızı kutlar; keyifli, oyunlarla dolu, musmutlu bir yıl geçirmenizi dileriz! Hideo Kojima’ya ise Death Stranding ve Kojima Productions konusunda başarılar dileriz!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.