Menü
https://leadergamer.com.tr/star-trek-online-reckoning/
Hideo Kojima , Konami 12 Ocak 2017 13:49

Hideo Kojima, kendi ekibine Konami’den transfer yapmaya devam ediyor

Bu gidişle Konami’de adam kalmayacak.


Geride bıraktığımız sene boyunca Hideo Kojima ve Konami ikilisinden bol bol bahsetmiştik. Bu ikili, oldukça büyük sorunlar yaşayarak yollarını ayırmıştı ve ardından Hideo Kojima, Sony ile yakınlaşmıştı. Sony cephesindeki hiçbir ekibe girmeyen bu efsanevi yapımcı, kendi ekibini kurup, Death Stranding isimli PlayStation 4’e özel olan yapıtı geliştirmeye başlamıştı. Tabii bu ekip, bir anda oluşmadı. Yapımcı, tek tek, özenerek seçti ekibindeki insanları. Peki, nereden geldi bu insanlar? Hepsi nereden geldi bilmiyoruz fakat, yapımcı büyük bir hızla Konami cephesinden çalışan almaya devam ediyor. Bu gidişle, Konami tarafında çalışan kalmayacak, söylemedi demeyin.

Hideo Kojima, kendi ekibine Konami'den transfer yapmaya devam ediyor

Bu güne kadar Konami cephesinden sanat yönetmeni olan Yoji Shinkawa, yapımcı olan Ken-Ishiro Imaizumi, kişisel asistan olan Ayako Terashima ve en büyüğü de, eski Konami Avrupa başkanı olan Shinji Hirano, Hideo Kojima’nın yeni geliştirici ekibine katılmıştı. Fakat efsanevi yapımcı için, bu kadar Konami çalışanı yetmemiş olabilir. Çünkü bu isim, bahsi geçen firmada oyun tasarımcısı olan Masaki Saito ve Jackie Tan isimlerini de kendi ekibine kattı. Yine aynı şirkette sinematik sanatçısı olan Yasuhiro Kawakami bile şimdi efsanevi yapımcı ile çalışıyor. Karakter tasarımcısı olan Chihoko Uchiyama, şimdi Hideo Kojima için çalışıyor. Yani, say say bitmez efendim. Oyuncular tarafından bolca sevilen bu yapımcı, eski çalıştığı şirketten tüm çalışanları teker teker topluyor. Fakat bu yapımcı, en güzel hareketini de en sona saklamış olabilir. Ne mi bu hareket?

Hemen yukarıda, en büyük transferin eski Avrupa başkanı olan Shinji Hirano’nun olduğunu söylemiştik. Fakat yapımcı, direkt olarak FOX oyun motorunun yaratıcısı olan Akio Sakamoto ismini de kendi ekibine kattı. Açıkçası bu kadar transfer ardından, kötü üne sahip olan eski şirkette çalışan kaldı mı, çok merak ediyoruz. Çalışanlarına kötü davranan, ilginç ve katı kurallara sahip olan ve en önemlisi de, insanlara sürekli eziyet çektirerek oyun geliştirten Konami, bu kadar çalışanını kaybettikten sonra şaşırmamalı bizce.

Kaan GEZER Editör