Hellblade: Senua’s Sacrifice, Xbox One X için performans seçenekleriyle geliyor

Hellblade: Senua’s Sacrifice, Xbox One X için performans seçenekleriyle geliyor

Oyunun Xbox One için çıkış tarihi ve performans seçenekleri açıklandı.

Microsoft tarafından, PC ve PlayStation 4 platformları için çıkışını gerçekleştirmiş olan Hellblade: Senua’s Sacrifice oyununun Xbox One platformlarına dair çıkış tarihi duyurusu yapıldı. Ayrıca yapılan duyuruda, Microsoft’un amiral gemisi konumundaki Xbox One X cihazlarına ait, kullanıcılara sunulacak bazı performans seçeneklerinden de bahsedildi. Microsoft kullanıcıları için iyi haberi hemen verelim. Bu oyun 11 Nisan 2018 tarihinde Microsoft oyun konsolu kullanıcılarına sunulacak. Haberimizin devamında da oyun içi performans seçeneklerinin neler olduğunu okuyabilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Hellblade Senuas Sacrifice, Xbox One X için performans seçenekleriyle geliyor

Xbox One X kullanıcıları Hellblade Senua’s Sacrifice için tercihler yapabilecek.

2017 senesi içerisinde PC ve PlayStation 4 platformlarına çıkış yapan ve oldukça beğeni kazanıp pek çok ödüle layık görülen Hellblade: Senua’s Sacrifice, güçlenerek Microsoft çatısı altındaki oyun konsollarına geliyor. Özellikle Xbox One X cihazları için görüntü ve oyun performansı seçeneklerinin bulunması konusuna ilgi çekiliyor. Microsoft tarafından yapılan açıklamalara göre oyunda yüksek kaliteli görsellik, yüksek FPS oranı veya yüksek çözünürlük seçenekleri oyuncunun tercihine bırakılıyor.

Yeni nesil oyun konsollarının, güçlü donanımlı cihazlarının piyasaya sunulmasıyla birlikte pek çok oyunda bu tip seçeneklerin sunulduğunu görmüştük. Hellblade: Senua’s Sacrifice için Xbox One X cihazları sahiplerine sunulan seçeneklerden bir tanesi görüntü kalitesini arttırmak olacak. Geliştirilmiş görseller modu adıyla sunulan bu seçeneği tercih eden kullanıcılar, ekstra FX ve arttırılmış görsel performansla karşılaşacaklar. Bu seçeneklerin uygulandığı video oyunlarıyla benzer biçimde, yüksek FPS modu seçen kullanıcılar 60 FPS oranıyla oyunu oynayabilecekler. Üçüncü seçenek olan yüksek çözünürlük modunu seçen kullanıcılar ise 4K çözünürlük kalitesindeki grafiklerin keyfini sürecek.

Yaklaşık 20 kişiden oluşan Ninja Theory ekibi tarafından geliştirilen oyunun, video oyunları dünyasına yön verecek bir atılım yaptığını hatırlatalım. Ortalama bir AAA oyunun yarısı uzunluğunda ve yarı fiyatıyla satışa sunulmasının pek çok geliştirici için örnek teşkil edeceği söyleniyordu. Aldıkları ödüllerle de adından söz ettiren bu oyunun Microsoft tarafından ön siparişe sunulmasını takip eden ilk hafta, yüzde 10’luk bir indirimle satılacağını da ekleyelim.  Ayrıca unutmadan belirtelim, Hellblade: Senua’s Sacrifice; PC ve PlayStation 4 platformlarında Türkçe arayüz ve altyazı desteğiyle gelmişti. Muhtemelen Microsoft için de aynı destek sunulacaktır.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.