Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Cevdet Emre Kızılcan, Editör Yazım tarihi: 01.08.2018

Birinci yıl dönümünü kutlamaya hazırlanan Hellblade Senua’s Sacrifice cephesinden yeni gelişmeler var. Hellblade Senua’s Sacrifice VR sürümü hem çıkışını yaptı hem de ana oyuna sahip olan herkese ücretsiz bir şekilde dağıtıldı. 8 Ağustos 2017 tarihinde kendinden çokça söz ettiren oyun, sanal gerçeklik gözlüğüne sahip kullanıcılar tarafından da oldukça sevilecek gibi görünüyor. Oyunun bize sağladığı atmosfer, sanat tasarımı gibi detaylardan ötürü Hellblade Senua’s Sacrifice VR sürümünün çıkış yapması gerçekten de çok güzel bir haber.

Hellblade Senua’s Sacrifice VR, ana oyuna sahip olan herkese ücretsiz

Hellblade Senua’s Sacrifice VR, ana oyuna sahip olan herkese ücretsiz

Ninja Theory’nin geliştirdiği ve dağıttığı oyun, çıkış yaptığı dönemde çokça sevilmiş, dolayısıyla çokça övülmüştü. Tür olarak basit bir yürüme simülasyonu olsa da oyunun, oyuncuya aktardığı atmosfer, tattırdığı deneyim çok güçlüydü. Ayrıca Hellblade Senua’s Sacrifice, o dönem içerisinde oyun dünyasının uzun süredir tartışma konusu olan sorununu tekrardan canlandırmıştı. Sosyal mecralardan oyuncular, “Bu oyun bağımsız yapımcı kategorisindeydi ya da yüksek bütçeli bir yapımla kıyaslanabilir miydi?” sorusuna cevap aradılar.

Cevap toplulukça oldukça değişkendi fakat ortak tek bir paydada buluşulmuştu. Dev şirketlerin yaptığı yüksek bütçeli oyunlar yaratıcılığını tamamen kaybetmişti ve rist almak istemiyorlardı. Bunu da en azından bu dönem için bağımsız yapımcılar sağlıyordu. Hellblade Senua’s Sacrifice yaratıcı kimliğiyle bir adım daha öne çıkmasıyla oyun sektöründen eski keyfi alamayan kitle tarafından da sevilmişti.

İşte şimdi bu yaratıcı tasarıma daha yakından bakma zamanı. Hellblade Senua’s Sacrifice VR, 31 Temmuz 2018’de Steam sayfasından erişilebilir durumda. Hatta ufak bir jest ile birlikte gelmiş. Eğer ana sürüm oyuna sahipseniz, sanal gerçeklik sürümüne herhangi bir ek ücret ödemeden sahip olabiliyorsunuz. Oyuna sahip olmayan üzülmesin çünkü mağaza sayfası da güncellenmiş. Artık normal sürüm ile sanal gerçeklik tek bir paket halinde satılıyor. Üstelik sanal gerçeklik sürümü çıkışını yapmadan önceki fiyatı neyse aynen onu korumaya devam ediyor.

Şimdiden Steam üzerinden kullanıcılar Hellblade Senua’s Sacrifice VR, mağaza sayfasından inceleme puanlarıyla şereflendirmeye başlamışlar bile. NVIDIA 1070Ti marka sahip olduğunu iddia eden biri en üst seviye grafiklerle birlikte oyunun harika göründüğünü dile getirmiş. Şu an için PSVR için herhangi bir çıkış söz konusu değil fakat atmosferinden ödün vermemek istediğini tahmin ettiğimizden ötürü PSVR için çıkış yapmasını pek ön görmüyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.