He-Man yeni animasyonuyla geri dönüyor!

He-Man yeni animasyonuyla geri dönüyor!

Gölgelerin gücü adına! Güç bende artık!

Özellikle 25 yaş ve üstündeki okuyucularımızın yüz ifadesinin, aşağıdaki görselde olduğu gibi olduğundan neredeyse eminiz. Çünkü bir efsane geri dönüyor. He-Man kılıcını çekip, Atılgan’a binecek ve İskeletor’u alaşağı edecek. Hem de çok yakında!

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Heman-1024x768

Karşımıza ilk olarak; 1982 yılında DC Comics tarafından çizgi roman olarak sunulan ve orijinal adı He-Man and The Masters of the Universe olan eser, 1983 yılında ilk kez TV hayatına başlamış. Toplamda 130 bölümü olan He-Man, 90’lı yıllarda ülkemizde oldukça revaçta olan bir karakterdi fakat sonra, önce Transformers akabinde de Ninja Kaplumbağalar gibi serilere tahtını kaptırdı. Ancak, o yıllarda sadece bizim kalplerimizi kazanmakla kalmamış olacak ki, Super7 isimli şirket He-Man’i hayata döndürmeye karar vermiş ve bir animasyon filmi hazırlamış.

Super7, ismi He-Man and The Masters of the Universe: The Curse of The Three Terrors olan animasyonu hazırlarken orijinal çizgi filme oldukça sadık kalmış. Tüm içeriği baştan oluşturmak yerine, elde olanı güzelleştirerek bir yeniden yapım oluşturmayı seçmişler. Bize göre çok yerinde bir karar almışlar. Çünkü, 3 boyutlu görüntülerle, CGI kullanarak yapılsaydı büyük ihtimalle hayranları hayal kırıklığına uğratacaktı. Bu şekilde olmasının eski bir efsaneye yapılacak saygı duruşunun en güzel yolu olacağını düşünüyoruz. Devam filmi yapılacak mı? Sorusu belirsizliğini koruyor. Umuyoruz ki, sinema filmi veya TV dizisi olmasa bile, hiç yoktan internet dizisi olarak devam eder.

Saygı duruşu demişken, bizim de teşekkür etmek istediğimiz bir kaç kişi var. Dizinin Türkçe’ye çevirmenlerine “Gölgelerin gücü adına! Güç bende artık!” cümlesini aklımıza kazıdıkları için, aynı nedenden dolayı diziyi seslendiren dublaj sanatçılarına ve tabii ki çizgi diziyi bizlere ulaştıran kişilere teşekkür ediyoruz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

İlk gösterimi, 20 Temmuz 2016’da San Diego’da düzenlenen Comic-Con etkinliğinde yapılacak olan animasyon, 1 Ağustos 2016’da, GooglePlay ve iTunes üzerinden izleyiciye sunulacak. Fragmanını aşağıdan izleyebileceğiniz animasyonun Türkiye’deki akıbeti ise henüz belli değil.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.