Menü
https://leadergamer.com.tr/battlegrounds-terminator-mobil/
HBO 11 Ağustos 2017 12:21

HBO, sistemlerine giren hacker grubuna 250 bin dolar teklif etti

Hacker grubu daha önce milyon dolarlardan bahsediyordu. Bu rakam pek yeterli olmayabilir gibi.


Son birkaç haftadır sıkça HBO konuşuyoruz. Çünkü bir hacker grubu, HBO sistemine girmeyi başardı ve sonucunda 1.5 TB boyutunda bilgiler sızdırdı. Bu bilgiler arasında yeni Game of Thrones bölümleri, o dizide oynayan yıldızların kişisel iletişim bilgileri, şirket içi konuşmalar ve çok daha fazlası bulunuyordu. Tüm bunlar yaşandıktan sonra hacker grubu, HBO cephesine ulaşarak fidye istedi. İstenen bu fidye, sadece HBO ve hacker grubu arasında kaldı, maddiyat söylenmedi. Bugün ise HBO, hacker grubuna 250 bin dolar teklif etti. Bunu da açıklayan şirket değil, hacker grubu oldu.

HBO, sistemlerine giren hacker grubuna 250 bin dolar teklif etti

Peki, HBO neden böyle bir şey yaptı? Çünkü şirketin hackerlara karşı bir politikası bulunuyor. Eğer sisteme giren kişiler beyaz şapkalı, iyi niyetli hackerlar ise durum, “Bug Bounty” olarak değerlendiriliyor ve grubuna 250 bin dolar veriliyor. Sisteme giren hacker grubu da kendilerini iyi niyetli olarak tanıttığı için, şirket muhtemelen böyle bir adımı, en mantıklısı olarak gördü. Konu hakkında ise daha fazla bir detay bulunmuyor. Şirket ile hacker grubu arasında bir anlaşma olacak mı, fidye yükselecek mi, daha fazla bilgi sızdırılacak mı, şu an tahmin edebilmek oldukça zor.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. Eğer konsol oyunlarından uzakta, PC üzerinde oyun oynuyorsanız, PlayerUnknown’s Battlegrounds ipuçları, en güçlü silahları ve daha fazlası yazımız sizleri bekliyor. Eğer oynayacak oyununuz bulunmuyorsa da, Humble Monthly Bundle yepyeni fırsatları ile oyuncuları bekliyor yazımıza göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Kaan GEZER Editör