Haziran 2016’nın Steam istatistikleri yayımlandı!

Haziran 2016’nın Steam istatistikleri yayımlandı!

Windows 10, Intel ve Nvidia platformu ellerinde tutmaya devam ediyor.

Her ay olduğu gibi, geçtiğimiz ay da Steam oyunculardan bilgileri toplamaya devam etti ve bu bilgiler doğrultusunda geçtiğimiz ayın en popüler yazılım ve donanımları ortaya çıktı. Mayıs ayında olduğu gibi, görülen o ki Haziran ayında da Windows 10, Intel ve Nvidia dijital platformu kontrol etmeye devam etmiş. Bu istatistiklerin devamına bakmaya var mısınız?

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

1

Sizlerin de yukarıdan görebileceği gibi Steam kullanan oyuncuların yarısından biraz fazlası Nvidia marka ekran kartı kullanıyor. Bunun haricinde, yine oyuncuların neredeyse yarısına yakın bir kesim DirectX 12 teknolojisine sahip. İşlemci tarafında ise Intel neredeyse AMD’yi Steam’den silmek üzere. Öyle ki oyuncuların yüzde 70’i Nvidia kullanmakta. Bunun da haricinde, 4 ve 2 çekirdekli işlemciler de kendi arasında yarışmakta. Fakat ilginç bir şekilde oyuncuların yüzde 47’si çift çekirdekli işlemci kullanırken, yüzde 45’i dört çekirdekli işlemci kullanmakta.

Yine yukarıdaki görselden görmeye devam edebileceğiniz gibi, sanal gerçekçilik kısmında adeta Nvidia gibi bir liderlik sürdüren HTC Vive’ı görüyoruz. Mac platformlarından ise Steam’de en popüler Mac, MacBook Pro olarak görünüyor. Bunların haricinde ise, hemen aşağıdaki görselden görebileceğiniz gibi popüler dijital oyun platformunun en popüler işletim sistemi Windows 10 ve bu sistem geçtiğimiz aylara göre yüzde 3’lük bir büyüme geçirmiş.

2

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.