Halo Wars 2 hala her hafta 30.000 oyuncu alıyor

Halo Wars 2 hala her hafta 30.000 oyuncu alıyor

Başarıyı yavaş yavaş yakalayan bir oyun.

Halo Wars 2, geçen sene çıkışını yaptığı zaman oyuncu sayısı konusunda büyük bir başarıya imza atamamıştı. Oyunun sunucuları her ne kadar çıktığı zaman sinek avlasa da şu an için oyuncu sayısı konusunda kayda değer bir artışa sahip. Resetera’nın paylaştığı verilere bakılırsa Halo Wars 2, oyuncu konusunda tahmin ettiğimizi bahtsızlığı yaşamıyor aksine oyuncusuna oyuncu katarak devam ediyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Halo Wars 2 hala her hafta 30.000 oyuncu alıyor

Halo Wars 2 hala her hafta 30.000 oyuncu alıyor

Hiç kimse Halo Wars 2’nun popüler ve eli yüzü düzgün bir oyun olmasını beklemiyordu. Bunun sebepleri oyuncular arasında PC versiyonun eksik olmasına ve mikro ödemelere çok fazla alan ayrılmasına temellendirmişti. Yine de bu bilgilere rağmen Xbox One’da mevcut olan tek gerçek zamanlı strateji oyunu olmasının verdiği tekellik sayesinde oyuncu sayısı taze tutulabiliyor. Bütün oyuncular ve meraklıları Tableau üzerinden oyunun API’larına kolayca erişebilir ve inceleyebilir.

Tabloyu derinlemesine incelediğimiz zaman Haziran ayında 62.000’den fazla oyuncuya ev sahipliği yaptığını kolaylıkla görebiliyoruz. 18 Haziran 2018’de yapılan son sayım da gösteriyor ki mevcut oyuncu sayısını 32.000 arttırarak grafiğin üst sütunlarını biraz daha zorlamış. Bu verileri ilginç kılan bir kaç detay daha var. Bunların ilki, bu tablo platformlara göre bir döküm sağlayamıyor. Bu dökümün sağlanamaması, gir çık yapan kısa süreli oyuncuları tespit edememesine yol açıyor. Tüm bu durumlar da birleştiği zaman aslında anlaşılıyor ki tabloda oyuna yeni başlayan kişileri görmemiz dolaylı olarak imkansız. İkinci olarak da bu sayılar oynanan çevrim içi maçlar üzerinden tespit ediliyor.

Hem yeni başlayan oyuncuların sayılamaması hem de sadece çevrim içi oynanan oyundaki kişilerin gösterilmesiyle de anlıyoruz ki aslında Halo Wars 2’yu oynayan oyuncu sayısı grafiğin bize verdiği değerlerden de fazla olma olasılığı var. Oyunu oynayan kişi sayısında azalma olduğu zaman dilimlerini incelersek de anında Xbox Game Pass sayesinde ibrenin yukarı kaydığını rahatlıkla görebiliyoruz. Bu çevrim içi oyuncu sayısı oyunun başarısından mı yoksa konsoldaki tekel oluşundan mı olduğu ise tartışmaya açık bir konu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.