Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Yaşar Baturalp Artar, Editör Yazım tarihi: 06.06.2018

Ortaya atılan bir bilgiye göre yeni Halo oyunu olacağı iddia edilen Halo Infinity, Microsoft tarafından E3 2018 sırasında tanıtılacak. Uzun süredir duyurulacağı konuşulan yeni Halo oyunun E3 2018 sırasında tanıtılması oldukça mantıklı duruyor. Haberin kaynağının ise Microsoft haberleri konusunda güvenilir olması, bizleri oyunun adının gerçekten ortaya çıktığını düşündürüyor.

Halo Infinity Microsoft E3 2018

Thurrott.com baş editörü olan Brad Sams, yeni Halo oyununun ismini Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım ile ortaya çıkardı. Bahsettiğimiz sitenin Windows haberleri yapan ve bu gelişmelerde oldukça güvenilir olan bir kaynak olduğunu belirtelim. Her ne kadar Sams tarafından pek fazla detay paylaşılmamış olsa da, oyunun isminde bir anlam aramamız mümkün olabilir. Sonuçta E3 2018’e oldukça kısa bir süre kaldı.

Forerunner teknolojisi ile inşa edilen gemilerden biri olan Infinity’i Halo 4 ve Halo 5 oyunlarından hatırlayabilirsiniz. İşte bu gemi, yeni Halo üçlemesini sona getirecek olaylara ev sahipliği yapacak olabilir. Halo markasının isimlere ve mekanlara oldukça önem verdiğini düşünürsek, Cortana’nın bir şekilde kilit nokta olabileceğini de söyleyebiliriz. Cortana’ya bağlanmış durumda olan Infinity’i bu şekilde görmek daha kolay olacaktır.

Microsoft, E3 2018 sırasında Halo Infinity ile bir sürpriz yapabilir.

Destiny oyunlarında gördüğümüze benzer bir sistemin Halo markası ile karşımıza çıkması mümkün. Sonuçta “Infinity” kelimesinin bir anlamı olduğunu düşünmemiz gerekiyor. Bütün bunlar E3 2018 sırasında ortaya çıkacağından, neredeyse bir hafta sonra öğreneceğimizi söyleyebiliriz. Dilerseniz buradaki yazımızdan konferans tarih ve saatlerini inceleyebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.