Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Serhan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 30.05.2021

Yaklaşan E3 2021 etkinliğinde yer alacak Halo Infinite için yayımlanan yeni görsel heyecanımızı daha da arttırdı. 12 Haziran 2021 günü başlayacak ve bu sene 26’ncısı yapılacak olan etkinlik geçen sene salgın hastalık sebebiyle iptal edilmişti. Aynı sebepten dolayı etkinlik bu sene tamamen çevrim içi bir şekilde yapılacak. 2001 yılında başlayan ve 2011 yılından beri 343 Industries tarafından geliştirilen efsane serinin son oyunu bu yılki E3 etkinliği için en çok merak uyandıran oyunlar arasında.

Halo Infinite yeni görsel

Halo Infinite için yayımlanan yeni görsel sevenlerini heyecanlandırdı

Normalde Kasım 2020 tarihinde Xbox Series X ile beraber çıkması planlanan oyun daha ileri bir zamana ertelenmişti. 2021 yılının sonbaharında çıkması planlanan oyunun E3 2021 etkinliğindeki yeri için Microsoft, büyük planlar yapmış gibi görünüyor. Oyun Xbox One, Xbox Series X, Xbox Series S ve PC platformlarına çıkacak ve çıktığı gün Xbox Game Pass servisinde bulunacak.

343 Industries şirketi 12 Mart 2021 tarihinde YouTube platformunda yaptığı yayınla beraber oyunla ilgili gelen soruları yanıtlamıştı. Yayında en çok üstünde durulan konulardan birisi oyunda dinamik gece gündüz döngüsünün olmasıydı. Dinamik gece gündüz döngüsü, oynanışa etki ederek gerçekliği artırırken, aynı zamanda oyun alanının dışında kalan kısmının da canlı hissedilmesini sağlayan bir sistemdir. Oyun, yapay bir güneş ile bölgelerin aldığı ışık ve ısıyı gerçek hayatta olduğu gibi değiştirebiliyor ve buna bağlı olarak eklediği hava durumuyla gerçekliği ve canlılığı daha da artırıyor. Aynı zamanda oyundaki saate göre karşılaşacağımız düşmanlar da değişecek. Bazıları geceleri uyurken bazıları ise saçtıkları doğal ışıkla geceleri daha aktif olacaklar.

Yeni oyunların duyurulacağı ve duyurmuş oyunlar hakkında daha fazla bilgi alabileceğimiz E3 etkinliklerini zaten her sene büyük bir heyecanla bekliyoruz. Üstüne bir de yayıncılar etkinliğe az kalmışken yaptıkları bu küçük hamlelerle heyecanımız artırarak bekleme süremizi daha da eğlenceli bir hale getiriyor. Umarız yakın zamanda, katılacak diğer oyunlardan da güzel ipuçları duymaya devam ederiz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.